Меню
Єдиний колл-центр 044 360 70 50
пн-пт: з 8 до 22
сб-нд: з 8 до 20
ЗАПИСАТИСЬ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ

Асиметрія черепа, голови чи обличчя у дітей

 1. IVR
 2. Захворювання
 3. Асиметрія черепа, голови чи обличчя у дітей

Асиметрія черепа, голови чи обличчя у дітей свідчать про кривошию — одну з найпоширеніших патологій опорно-рухового апарату у дітей. 

Симптоми 

Найтиповіший симптом м’язової кривошиї — характерний фіксований нахил голівки у бік ураженого м’яза і поворотом - у протилежний. Для легкого ступеня ураження характерні незначне обмеження рухливості шиї і можливість надати голівці правильне положення. Стабільна невиправна фіксація повороту шиї свідчить по важчі ураження. 

Вторинні симптоми кривошиї:

 • Асиметрія черепа і голови;
 • Асиметрія обличчя;
 • Відстовбурчення вуха з боку ураженого м’яза. 

Вторинні симптоми можуть проявлятися поступово, при прогресуючому розвитку патології. 

Якщо у дитини помітна асиметрія черепа, голови й обличчя, їй необхідне обстеження педіатра, ортопеда і невролога для встановлення природи патології та призначення відповідного лікування. За відсутності терапії є ризик розвитку важких вторинних ускладнень з боку опорно-рухової системи (викривлення хребта), органів слуху та зору. 

Причини захворювання 

Асиметрія черепа, голови та обличчя може бути вродженою або набутою. Серед можливих причин вродженої патології:

 • Генетичні хвороби;
 • Дисплазії;
 • Травми під час пологів;
 • Неправильне положення плода;
 • Брак вітамінів та мікроелементів у перинатальному періоді. 

Набуті деформації спричинюються фіксованим неправильним положенням тіла немовляти і постійним розташуванням об’єктів спостереження з одного боку.  

Лікування 

У переважній більшості випадків лікуванням займається лікар-ортопед. Програма корекції включає масаж, комплекси вправ і укладок, спрямованих на розтягнення ураженого м’яза. 

У залежності від даних анамнезу и особливостей перебігу хвороби лікар може призначити носіння фіксуючого комірця та фізіотерапевтичне лікування. М’язова форма кривошиї має сприятливий прогноз і у більшості випадків усувається протягом перших двох років життя. За відсутності позитивної динаміки після 2-5 років дитині може бути рекомендоване хірургічне втручання. 

Профілактика 

Вплинути на появу вродженої патології дуже складно, проте далі завдання батьків — вчасно звернутися по допомогу і виконувати настанови лікаря. 

З метою профілактики набутих деформацій черепа, голови й обличчя потрібно періодично міняти розташування іграшок і перекладати дитину у інше положення. Для підтримання тонусу м’язів усім немовлятам рекомендований профілактичний масаж. 

Важлива складова профілактики — регулярні профілактичні огляди у ортопеда. В нашому центрі працюють досвідчені спеціалісти, які знають, як уникнути розвитку патології, вчасно її розпізнати і вилікувати.

 

Температура неясного генезу Тривала слабкість, розбитість, нестача сил Ревматоїдний артрит Хвороби травлення Алергія Ішемічна хвороба серця Гіпертонія Кардіоміопатія Фібриляція передсердь Тахікардія Синусова брадикардія Екстрасистолія Серцева недостатність Склеродермія Юнацький ревматоїдний артрит Феномен Рейно Системна червона вовчанка Системні васкуліти Оніміння різних частин тіла Стани після інсульту Мігрень Запаморочення Міастенія Судоми Невралгії, лицьовий біль Вегетативні розлади Полінейропатія Наслідки ЧМТ Грижі міжхребцевих дисків Дисциркуляторна енцефалопатія Варикоз Тромбоз та тромбофлебіт Біль та судоми у ногах Невротичні розлади у дітей Затримка або відхилення розвитку Дисплазія кульшових суглобів М’язова кривошия Рахіт Асиметрія черепа, голови чи обличчя у дітей Різна довжина ніг у дітей Деформація грудної клітини у дітей Обмежене відведення стегон у дітей Кульгавість у дітей Біль у спині чи кінцівках у дітей Ураження ЦНС у дітей Головний біль у дітей
Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка