Меню
Єдиний колл-центр 044 360 70 50
пн-пт: з 8 до 22
сб-нд: з 8 до 20
ЗАПИСАТИСЬ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ

Біль та судоми у ногах

 1. IVR
 2. Захворювання
 3. Біль та судоми у ногах

Судоми та біль в ногах турбують практично кожного українця, тому варто дізнатися більше про причини та способи їх уникнення. Неприємні відчуття у нижніх кінцівках можуть тривати від декількох секунд до довгих хвилин. Частіше за все судоми виникають уночі.

Больові відчуття в ногах стають причиною зниження активності. Позбавитися від болю надзвичайно важко, а звичайні знеболювальні лікарські препарати не допомагають уникнути тяжкої долі. В цьому та інших випадках варто звернутися за консультацією до кваліфікованого лікаря-флеболога.

Причини виникнення болю в ногах та судом

Неприємні больові відчуття з'являються у більшості спортсменів, велосипедистів та шанувальників самостійних спортивних тренувань. Високе фізичне навантаження позначається на стані нижніх кінцівок. Поширеними причинами виникнення судом та болю в ногах є:

 • недостатня кількість випитої води;
 • дефіцит кальцію, магнію або інших мінералів;
 • часті перенавантаження;
 • інтенсивні тренування;
 • тривале напруження (сидяча робота).

Позбутися від неприємних відчуттів самотужки важко, адже для визначення головної причини потрібно витратити чимало часу. Крім цього, самоаналіз не завжди гарантує правильне визначення причин.

Симптоми болю в ногах та судом

Неприємне поколювання у кінцівках може свідчити про те, що згодом пацієнта можуть почати турбувати судоми. Біль в ногах супроводжується порушенням ходи, частими проявами жару в м'язах та відчуттям дискомфорту під час спроб вирівнювання стопи. Під час руху або тривалого сидіння симптоми можуть посилюватись.

Судоми виникають внаслідок порушення звичного «режиму» роботи м'язів. Довготривале напруження та відсутність повного розслаблення стає причиною посмикування в ікрах.

Лікування судом та болю в ногах

Для правильного визначення причини виникнення захворювання необхідно звернутись до флеболога. Лікар призначить необхідні лікарські препарати та надасть рекомендації стосовно фізичних навантажень. Для правильного встановлення причин та позбавлення від симптомів необхідно повідомити про:

 • частоту та характер фізичних навантажень;
 • наявність або відсутність шкідливих звичок;
 • дотримання спеціальних дієт;
 • кількість води, яку ви п'єте протягом тренування;
 • минулі травми.

Лікар-флеболог призначить медикаменти, які допоможуть позбавитись від неприємних відчуттів.

 

Температура неясного генезу Тривала слабкість, розбитість, нестача сил Ревматоїдний артрит Хвороби травлення Алергія Ішемічна хвороба серця Гіпертонія Кардіоміопатія Фібриляція передсердь Тахікардія Синусова брадикардія Екстрасистолія Серцева недостатність Склеродермія Юнацький ревматоїдний артрит Феномен Рейно Системна червона вовчанка Системні васкуліти Оніміння різних частин тіла Стани після інсульту Мігрень Запаморочення Міастенія Судоми Невралгії, лицьовий біль Вегетативні розлади Полінейропатія Наслідки ЧМТ Грижі міжхребцевих дисків Дисциркуляторна енцефалопатія Варикоз Тромбоз та тромбофлебіт Біль та судоми у ногах Невротичні розлади у дітей Затримка або відхилення розвитку Дисплазія кульшових суглобів М’язова кривошия Рахіт Асиметрія черепа, голови чи обличчя у дітей Різна довжина ніг у дітей Деформація грудної клітини у дітей Обмежене відведення стегон у дітей Кульгавість у дітей Біль у спині чи кінцівках у дітей Ураження ЦНС у дітей Головний біль у дітей
Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка