Меню
Єдиний колл-центр 044 360 70 50
пн-пт: з 8 до 22
сб-нд: з 8 до 20
ЗАПИСАТИСЬ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ

Дисциркуляторна енцефалопатія

 1. IVR
 2. Захворювання
 3. Дисциркуляторна енцефалопатія

Дисциркуляторна енцефалопатія неврологічне захворювання, за якого порушується кровопостачання судин головного мозку. Прогресує хвороба повільно, тож що раніше вона буде діагностована лікарем-неврологом, то вища ймовірність того, що пацієнт зможе її подолати.

ПРИЧИНИ ТА СИМПТОМИ

Кисень найважливіша складова правильного і здорового функціонування головного мозку людини. Якщо кровопостачання до мозкових тканин порушене, уже за 5-6 хвилин його клітини починають гинути. Тож дисциркуляторну енцефалопатію зумовлюють стани та чинники, за яких мозок отримує недостатньо кисню:

 • травми шиї та навколошийних хребців, шийний остеохондроз;
 • запальні процеси в судинах, тромби;
 • гіпер- та гіпотонія, вегетосудинна дистонія;
 • атеросклероз;
 • паління, вживання алкоголю та наркотиків.
 • порушення роботи серця, аритмія;
 • часті стреси та нервові напруження;
 • діабет.

Симптоми захворювання є маркерами ступеня ураження мозкових тканин.

Починається дисциркуляторна енцефалопатія з відчуття фізичної слабкості, періодичного головного болю, швидкої втомлюваності та роздратованості. Увага розсіюється, а пам'ять погіршується.

Наступний ступінь хвороби характеризується порушенням координації, когнітивними розладами, зниженням зору та слуху. Пацієнт скаржиться на безсоння, судоми та тремор кінцівок. Частішають напади головного болю.

Якщо в цей період не діагностувати захворювання й не почати лікування, воно переходить на наступну стадію — судинну деменцію.

Пацієнти страждають від судомів, розладів зору, слуху та мовлення, постійного тремору кінцівок, а поведінка стає неадекватною.

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ

Хвороба може атакувати як літніх, так і молодих людей.

Для своєчасного її виявлення важливо не нехтувати профілактичними оглядами невролога. У разі підозри на дисциркуляторну енцефалопатію наші кваліфіковані лікарі призначать пацієнту ряд тестів, а також інструментальних досліджень (МРТ, УЗД, дуплексне сканування судин) для діагностування хвороби та складання ефективного плану її лікування. Передусім це комплекс заходів та препаратів, спрямованих на покращення кровопостачання мозку та захист клітин від кисневого голодування.

Не зволікайте та просто зараз запишіться на консультацію до лікаря-невролога нашого центру, щоб отримати своєчасну кваліфіковану допомогу.

 

Температура неясного генезу Тривала слабкість, розбитість, нестача сил Ревматоїдний артрит Хвороби травлення Алергія Ішемічна хвороба серця Гіпертонія Кардіоміопатія Фібриляція передсердь Тахікардія Синусова брадикардія Екстрасистолія Серцева недостатність Склеродермія Юнацький ревматоїдний артрит Феномен Рейно Системна червона вовчанка Системні васкуліти Оніміння різних частин тіла Стани після інсульту Мігрень Запаморочення Міастенія Судоми Невралгії, лицьовий біль Вегетативні розлади Полінейропатія Наслідки ЧМТ Грижі міжхребцевих дисків Дисциркуляторна енцефалопатія Варикоз Тромбоз та тромбофлебіт Біль та судоми у ногах Невротичні розлади у дітей Затримка або відхилення розвитку Дисплазія кульшових суглобів М’язова кривошия Рахіт Асиметрія черепа, голови чи обличчя у дітей Різна довжина ніг у дітей Деформація грудної клітини у дітей Обмежене відведення стегон у дітей Кульгавість у дітей Біль у спині чи кінцівках у дітей Ураження ЦНС у дітей Головний біль у дітей
Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка