Меню
Єдиний колл-центр 044 360 70 50
пн-пт: з 8 до 22
сб-нд: з 8 до 20
ЗАПИСАТИСЬ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ

Дисциркуляторна енцефалопатія

 1. IVR
 2. Захворювання
 3. Дисциркуляторна енцефалопатія

Дисциркуляторна енцефалопатія неврологічне захворювання, за якого порушується кровопостачання судин головного мозку. Прогресує хвороба повільно, тож що раніше вона буде діагностована лікарем-неврологом, то вища ймовірність того, що пацієнт зможе її подолати.

ПРИЧИНИ ТА СИМПТОМИ

Кисень найважливіша складова правильного і здорового функціонування головного мозку людини. Якщо кровопостачання до мозкових тканин порушене, уже за 5-6 хвилин його клітини починають гинути. Тож дисциркуляторну енцефалопатію зумовлюють стани та чинники, за яких мозок отримує недостатньо кисню:

 • травми шиї та навколошийних хребців, шийний остеохондроз;
 • запальні процеси в судинах, тромби;
 • гіпер- та гіпотонія, вегетосудинна дистонія;
 • атеросклероз;
 • паління, вживання алкоголю та наркотиків.
 • порушення роботи серця, аритмія;
 • часті стреси та нервові напруження;
 • діабет.

Симптоми захворювання є маркерами ступеня ураження мозкових тканин.

Починається дисциркуляторна енцефалопатія з відчуття фізичної слабкості, періодичного головного болю, швидкої втомлюваності та роздратованості. Увага розсіюється, а пам'ять погіршується.

Наступний ступінь хвороби характеризується порушенням координації, когнітивними розладами, зниженням зору та слуху. Пацієнт скаржиться на безсоння, судоми та тремор кінцівок. Частішають напади головного болю.

Якщо в цей період не діагностувати захворювання й не почати лікування, воно переходить на наступну стадію — судинну деменцію.

Пацієнти страждають від судомів, розладів зору, слуху та мовлення, постійного тремору кінцівок, а поведінка стає неадекватною.

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ

Хвороба може атакувати як літніх, так і молодих людей.

Для своєчасного її виявлення важливо не нехтувати профілактичними оглядами невролога. У разі підозри на дисциркуляторну енцефалопатію наші кваліфіковані лікарі призначать пацієнту ряд тестів, а також інструментальних досліджень (МРТ, УЗД, дуплексне сканування судин) для діагностування хвороби та складання ефективного плану її лікування. Передусім це комплекс заходів та препаратів, спрямованих на покращення кровопостачання мозку та захист клітин від кисневого голодування.

Не зволікайте та просто зараз запишіться на консультацію до лікаря-невролога нашого центру, щоб отримати своєчасну кваліфіковану допомогу.

 

Алергія Асиметрія черепа, голови чи обличчя у дітей Біль та судоми у ногах Біль у спині чи кінцівках у дітей Варикоз Вегетативні розлади Гіпертонія Температура неясного генезу Тривала слабкість, розбитість, нестача сил Ревматоїдний артрит Хвороби травлення Ішемічна хвороба серця Кардіоміопатія Тахікардія Синусова брадикардія Екстрасистолія Фібриляція передсердь Серцева недостатність Склеродермія Феномен Рейно Системна червона вовчанка Юнацький ревматоїдний артрит Системні васкуліти Оніміння різних частин тіла Стани після інсульту Дисциркуляторна енцефалопатія Мігрень Запаморочення Міастенія Судоми Невралгії, лицьовий біль Деформація грудної клітини у дітей Полінейропатія Наслідки ЧМТ Дисплазія кульшових суглобів Головний біль у дітей Грижі міжхребцевих дисків Тромбоз та тромбофлебіт Невротичні розлади у дітей Затримка або відхилення розвитку М’язова кривошия Рахіт Різна довжина ніг у дітей Обмежене відведення стегон у дітей Кульгавість у дітей Ураження ЦНС у дітей
Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка