Меню
Єдиний колл-центр 044 360 70 50
пн-пт: з 8 до 22
сб-нд: з 8 до 20
ЗАПИСАТИСЬ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ

Дисплазія кульшових суглобів

 1. IVR
 2. Захворювання
 3. Дисплазія кульшових суглобів

Дисплазія кульшових суглобів зустрічається у новонароджених досить часто, проте причини виникнення захворювання залишаються нерозгаданими. Хвороба пов'язана з відхиленням розвитку суглобів і порушенням співвідношення кісток. Дисплазія призводить до серйозних проблем зі здоров'ям, тому лікування потрібно починати з перших днів.

В іншому випадку позбавитися від захворювання набагато важче, а гарантії відсутні. Дитячі ортопеди рекомендують звертатися за допомогою до кваліфікованих лікарів як можна швидше: тягнути з лікуванням не варто.

Причини розвитку дисплазії кульшових суглобів

Причини виникнення дисплазії у новонароджених пов'язують з порушенням процесу ембріогенезу. Однак список цим не обмежується. Лікарі допускають, що причиною розвитку хвороби може стати недостатній кровообіг в останній триместр вагітності. Крім цього, призвести до дисплазії кульшових суглобів можуть наступні порушення:

 • генетична схильність;
 • неправильне положення плоду;
 • авітаміноз під час вагітності;
 • вплив прогестерону (жіночий гормон);
 •  інфекції та інтоксикації.

Великий плід, який обмежений у рухах, також може мати дисплазію кульшових суглобів.

Симптоми розвитку дисплазії

Визначити розвиток захворювання в утробі матері неможливо, оскільки зображення УЗД не дає змоги помітити дисплазію. Хворобу виявляють вже після народження, під час виконання спеціальних вправ. До списку розповсюджених симптомів відносять:

 • порушення симетрії складок шкіри на сідничках і внутрішній поверхні;
 • відсутність можливості повністю розвести ніжки до горизонтальної площини;
 • поява відчуття зіскакування головки кульшових суглобів.

Також можна помітити значне вкорочення нижніх кінцівок. Помітивши симптоми, варто негайно звернутися до лікаря.

Лікування дисплазії кульшового суглоба

Вчасне звернення до дитячого ортопеда дає змогу почати лікування раніше та отримати гарні результати за короткий час. Повний огляд малюка лікарем допоможе подолати захворювання на ранніх етапах. Першими лікувальними заходами виступають:

 • мануальна терапія;
 • лікувальний масаж;
 • фізіотерапія.

Сучасні способи лікування направлені на регенерацію суглобів та повернення рухливості. Використання лазеротерапії як стимулюючого фактору показує добрий результат.

 
Алергія Асиметрія черепа, голови чи обличчя у дітей Біль та судоми у ногах Біль у спині чи кінцівках у дітей Варикоз Вегетативні розлади Гіпертонія Температура неясного генезу Тривала слабкість, розбитість, нестача сил Ревматоїдний артрит Хвороби травлення Ішемічна хвороба серця Кардіоміопатія Тахікардія Синусова брадикардія Екстрасистолія Фібриляція передсердь Серцева недостатність Склеродермія Феномен Рейно Системна червона вовчанка Юнацький ревматоїдний артрит Системні васкуліти Оніміння різних частин тіла Стани після інсульту Дисциркуляторна енцефалопатія Мігрень Запаморочення Міастенія Судоми Невралгії, лицьовий біль Деформація грудної клітини у дітей Полінейропатія Наслідки ЧМТ Дисплазія кульшових суглобів Головний біль у дітей Грижі міжхребцевих дисків Тромбоз та тромбофлебіт Невротичні розлади у дітей Затримка або відхилення розвитку М’язова кривошия Рахіт Різна довжина ніг у дітей Обмежене відведення стегон у дітей Кульгавість у дітей Ураження ЦНС у дітей
Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка