Меню
Єдиний колл-центр 044 360 70 50
пн-пт: з 8 до 22
сб-нд: з 8 до 20
ЗАПИСАТИСЬ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ

Екстрасистолія

 1. IVR
 2. Захворювання
 3. Екстрасистолія

Екстрасистолія — найпоширеніший тип порушення серцевого ритму, коли у міокарді виникають електричні імплульси, що провокують позачергове скорочення серцевого м’яза. Стан фізіологічної екстрасистолії виникає відносно рідко, внаслідок сильних фізичних та емоційних навантажень і не становлять загрози. Патологічна екстрасистолія виникає на фоні наявного серцево-судинного захворювання, має систематичний характер, супроводжується погіршенням самопочуття. У цьому випадку є ризик подальших ускладнень: миготливої аритмії, фібриляції шлуночків. Посилення серцевої недостатності та тромбоемолічних ускладнень різної локалізації.

Симптоми

Для екстрасистолії характерні типові кардіологічні симптоми:

Відчуття неправильної роботи серця;

 1. Біль чи здавлення у області серця;
 2. Різка пітливість;
 3. Запаморочення, слабкість;
 4. Відчуття нестачі повітря, тощо.

Зазвичай пацієнта непокоять лише деякі з симптомів, на ранніх стадіях вони можуть бути виражені слабко. Клінічна картина часто залежить і від основного захворювання. 

Причини екстрасистолії

Спричинити патологічну екстрасистолію можуть:

 • Серцево-судинні захворювання;
 • Ендокринні захворювання;
 • Алергія;
 • Важка інтоксикація;
 • Надмірні фізичні навантаження та сильний стрес;
 • Вагітність.

Діагностика

Зміни сердечного ритму фіксуються ЕКГ, однак значно інформативнішим для діагностики екстрасистолії є добовий моніторинг ЕКГ по Холтеру. Додатково пацієнту призначають УЗД серця, рентгенографічне обстеження або КТ та обстеження для виявлення ймовірних супутніх хвороб. 

Лікування

Здоровим пацієнтам зі схильністю до епізодичних екстрасистолій лікування не обо’язкове і лікар обмежується профілактичними рекомендаціями і призначенням регулярних обстежень. Легкі випадки екстрасистолії лікують комплексно. Окрім антигіпертензійних та антиаритмічних препаратів пацієнту призначається лукування основного захворювання, яке спричинило порушення роботи серця. Важкі випадки лікують хірургічним методом.  

Температура неясного генезу Тривала слабкість, розбитість, нестача сил Ревматоїдний артрит Хвороби травлення Алергія Ішемічна хвороба серця Гіпертонія Кардіоміопатія Фібриляція передсердь Тахікардія Синусова брадикардія Екстрасистолія Серцева недостатність Склеродермія Юнацький ревматоїдний артрит Феномен Рейно Системна червона вовчанка Системні васкуліти Оніміння різних частин тіла Стани після інсульту Мігрень Запаморочення Міастенія Судоми Невралгії, лицьовий біль Вегетативні розлади Полінейропатія Наслідки ЧМТ Грижі міжхребцевих дисків Дисциркуляторна енцефалопатія Варикоз Тромбоз та тромбофлебіт Біль та судоми у ногах Невротичні розлади у дітей Затримка або відхилення розвитку Дисплазія кульшових суглобів М’язова кривошия Рахіт Асиметрія черепа, голови чи обличчя у дітей Різна довжина ніг у дітей Деформація грудної клітини у дітей Обмежене відведення стегон у дітей Кульгавість у дітей Біль у спині чи кінцівках у дітей Ураження ЦНС у дітей Головний біль у дітей
Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка