Меню
Єдиний колл-центр 044 360 70 50
пн-пт: з 8 до 22
сб-нд: з 8 до 20
ЗАПИСАТИСЬ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ

Феномен Рейно

  1. IVR
  2. Захворювання
  3. Феномен Рейно

Феномен Рейно часто плутають з високою чутливістю до холоду, оскільки хвороба проявляється саме у холодні пори року. Помітивши побіління подушечок пальців, варто звернутись до лікаря. Правильне лікування захворювання допоможе мінімізувати неприємні відчуття та позбавитись від побіління рук та ніг.

Статистика говорить, що хвороба не надто розповсюджена в Україні. Лише 4 % населення страждає від феномену Рейно. Ігнорування перших симптомів – не найкращий вибір, оскільки захворювання в майбутньому може стати серйозною проблемою.

Причини виникнення феномену Рейно

Хвороба Рейно частіше всього пов'язана з проблемами серцево-судинної системи. Такі захворювання, як системні васкуліти та мікроемболізація судин, можуть призвести до розвитку феномену. Також до групи ризику відносять пацієнтів, які страждають від:

  • захворювань сполучної тканини;
  • захворювань крові;
  • вірусних захворювань;
  • захворювань, що викликані бактеріями;
  • порушень проходження нервових імпульсів.

Паління, прийом наркотичних речовин та анорексія можуть стати причинами для виникнення хвороби у людей різного віку.

Симптоми розвитку захворювання

Розділяють три стадії розвитку хвороби, кожна з яких супроводжується певними неприємними відчуттями. Пацієнти, які помітили побіління подушечок пальців на руках та ногах, мають повідомити свого лікаря. Ці симптоми свідчать про те, що хвороба починає розвиватися.

Друга стадія супроводжується виникненням синіх плям на пальцях та появою больових відчуттів. Тривалість реакції залежить від способу життя пацієнта та чутливості кінцівок. Оніміння пальців говорить про те, що незабаром наступить третя стадія захворювання.

Симптомом являється відчуття жару на уражених кінцівках. Також хворі помічають почервоніння шкіри, яке супроводжується дискомфортом. Набряки та жар залишаються помітними протягом тривалого часу – від декількох хвилин до годин.

Лікування феномену Рейно

Оскільки захворювання пов'язують з порушенням кровообігу, лікар-ревматолог підбирає відповідні ліки. Крім цього, пацієнт повинен уникати стресових ситуацій, переохолодження та відмовитись від паління. Чітке виконання рекомендацій лікаря – це крок у вірному напрямку до одужання. Консультація лікаря-ревматолога допоможе зупинити розвиток хвороби.

Алергія Асиметрія черепа, голови чи обличчя у дітей Біль та судоми у ногах Біль у спині чи кінцівках у дітей Варикоз Вегетативні розлади Гіпертонія Температура неясного генезу Тривала слабкість, розбитість, нестача сил Ревматоїдний артрит Хвороби травлення Ішемічна хвороба серця Кардіоміопатія Тахікардія Синусова брадикардія Екстрасистолія Фібриляція передсердь Серцева недостатність Склеродермія Феномен Рейно Системна червона вовчанка Юнацький ревматоїдний артрит Системні васкуліти Оніміння різних частин тіла Стани після інсульту Дисциркуляторна енцефалопатія Мігрень Запаморочення Міастенія Судоми Невралгії, лицьовий біль Деформація грудної клітини у дітей Полінейропатія Наслідки ЧМТ Дисплазія кульшових суглобів Головний біль у дітей Грижі міжхребцевих дисків Тромбоз та тромбофлебіт Невротичні розлади у дітей Затримка або відхилення розвитку М’язова кривошия Рахіт Різна довжина ніг у дітей Обмежене відведення стегон у дітей Кульгавість у дітей Ураження ЦНС у дітей
Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка