Меню
Єдиний колл-центр 044 360 70 50
пн-пт: з 8 до 22
сб-нд: з 8 до 20
ЗАПИСАТИСЬ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ

Гіпертонія

 1. IVR
 2. Захворювання
 3. Гіпертонія

Артеріальна гіпертензія: прояви, діагностика, лікування

З підвищеним артеріальним тиском з віком стикається більша частина людей. Несерйозне ставлення до артеріальної гіпертензії може викликати важкі судинні ускладнення, ураження головного мозку, проблеми із серцем.

Хто найбільше ризикує захворіти на гіпертонію?

Ви знаходитесь у групі ризику, якщо:

 • подібні проблеми мають ваші родичі;
 • палите чи зловживаєте алкоголем;
 • перебуваєте у постійному стресі;
 • зловживаєте міцною кавою;
 • уникаєте навіть помірних фізичних навантажень;
 • ви — жінка, старша за 50-55 років. 

Симптоми гіпертонії (артеріальної гіпертензії)

Хворий на гіпертонію відчуває:

 • шум у вухах;
 • головний біль;
 • загальну слабкість;
 • порушення сну;
 • головокружіння;
 • порушення серцевого ритму. 

Як виявити артеріальну гіпертензію? 

Достатньо регулярно вимірювати тиск тонометром. Усе, що більше 120-130/90 уже вважається початковим проявом хвороби. Заносьте дані вимірювань до щоденника, щоб відстежити динаміку. 

Лікування гіпертонії

Кардіолог призначить лікарські препарати, які треба приймати постійно. Інколи схема складається із кількох найменувань. Не можна кидати курс навіть при покращенні стану без погодження з кардіологом.

Позитивно впливає на перебіг артеріальної гіпертензії корекція способу життя та уникнення вживання надмірної кількості солі. При гіпертонії заборонені фастфуд та напівфабрикати. Необхідно займатися вправами хоча б 30 хвилин на день. Якщо вам важко, гімнастику замінить звичайна ходьба, плавання. 

Сон при схильності до підвищення тиску має тривати не менше 8 годин, при безсонні зверніться до терапевта або сімейного лікаря. Намагайтеся зробити свою кімнату затишною і достатньо темною вночі. Провітрювання перед сном обов’язкове. Уникайте гаджетів приблизно за годину-дві до нічного відпочинку. 

Зверніться до кардіолога Інституту вертебрології та реабілітації, щоб тримати гіпертонію під контролем. Запишіться на прийом онлайн, залишивши номер телефону. 

 

 

Температура неясного генезу Тривала слабкість, розбитість, нестача сил Ревматоїдний артрит Хвороби травлення Алергія Ішемічна хвороба серця Гіпертонія Кардіоміопатія Фібриляція передсердь Тахікардія Синусова брадикардія Екстрасистолія Серцева недостатність Склеродермія Юнацький ревматоїдний артрит Феномен Рейно Системна червона вовчанка Системні васкуліти Оніміння різних частин тіла Стани після інсульту Мігрень Запаморочення Міастенія Судоми Невралгії, лицьовий біль Вегетативні розлади Полінейропатія Наслідки ЧМТ Грижі міжхребцевих дисків Дисциркуляторна енцефалопатія Варикоз Тромбоз та тромбофлебіт Біль та судоми у ногах Невротичні розлади у дітей Затримка або відхилення розвитку Дисплазія кульшових суглобів М’язова кривошия Рахіт Асиметрія черепа, голови чи обличчя у дітей Різна довжина ніг у дітей Деформація грудної клітини у дітей Обмежене відведення стегон у дітей Кульгавість у дітей Біль у спині чи кінцівках у дітей Ураження ЦНС у дітей Головний біль у дітей
Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка