Меню
Єдиний колл-центр 044 360 70 50
пн-пт: з 8 до 22
сб-нд: з 8 до 20
ЗАПИСАТИСЬ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ

Головний біль у дітей

 1. IVR
 2. Захворювання
 3. Головний біль у дітей

Нерідко дитина скаржиться на головний біль. Не варто зловживати знеболювальними, навіть якщо їх можна давати за віком. Краще одразу знайти причину. Допоможе у цьому дитячий невролог.

Причина болю може бути органічною, через ураження мозку та неорганічною, наприклад, через стрес, перевтому, погане харчування. 

Хто із дітей частіше страждає на головний біль?

Цю скаргу мають дітки емоційні, у яких є проблеми в родині, або ті, батьки яких не слідкують за режимом дня. Інколи причиною головного болю бувають інфекції, навіть звичайна ГРВІ. Травми голови також нерідко стаються в дитинстві. Вони можуть мати віддалені наслідки, серед яких мігрені та головний біль. Важливо навіть при незначній підозрі на струс мозку одразу звернутися до невролога.

Симптоми головного болю у дітей

Негайно потрібна консультація лікаря при таких ознаках:

 • дуже сильний, нестерпний головний біль;
 • нудота;
 • блювота;
 • судоми;
 • підвищена температура тіла.

Інколи на головний біль страждають діти, схильні до алергії. Його можуть викликати звичайні продукти харчування. Але у цьому випадку супутні симптоми відсутні. Біль швидко минає. І часто батьки не звертаються за допомогою. Насправді, самостійно виявити алергію дуже важко, якщо її класичні симптоми не проявляються: немає сльозотечі, нежитю, висипки тощо. 

Діагностика при головному болю у дітей

Встановити причину допоможуть сучасні методи неврології:

 • МРТ;
 • КТ;
 • ЕЕГ.

Рентген потрібен при травмах, щоб виключити перелом кісток черепа. 

Лікування головного болю у дітей

Схема призначень залежить від причини. Найчастіше допомагають вітамінні та ноотропні, загальнозміцнювальні засоби, ліки для покращення мозкового кровообігу. Лікар індивідуально складає схему лікування. Інколи потрібні знеболювальні, проте набагато рідше, ніж батьки звикли їх застосовувати. Важливо підібрати дозу коректно, у залежності від віку і маси тіла. 

Збалансоване харчування, правильний режим сну, фізичні навантаження, уникнення стресу (в т. ч. батьками) важко переоцінити. Вплив на причину є найважливішим фактором для того, щоб головний біль дитину більше не турбував. 

Для її з’ясування запишіться до дитячого невролога Інституту вертебрології та реабілітації. 

 

 

Алергія Асиметрія черепа, голови чи обличчя у дітей Біль та судоми у ногах Біль у спині чи кінцівках у дітей Варикоз Вегетативні розлади Гіпертонія Температура неясного генезу Тривала слабкість, розбитість, нестача сил Ревматоїдний артрит Хвороби травлення Ішемічна хвороба серця Кардіоміопатія Тахікардія Синусова брадикардія Екстрасистолія Фібриляція передсердь Серцева недостатність Склеродермія Феномен Рейно Системна червона вовчанка Юнацький ревматоїдний артрит Системні васкуліти Оніміння різних частин тіла Стани після інсульту Дисциркуляторна енцефалопатія Мігрень Запаморочення Міастенія Судоми Невралгії, лицьовий біль Деформація грудної клітини у дітей Полінейропатія Наслідки ЧМТ Дисплазія кульшових суглобів Головний біль у дітей Грижі міжхребцевих дисків Тромбоз та тромбофлебіт Невротичні розлади у дітей Затримка або відхилення розвитку М’язова кривошия Рахіт Різна довжина ніг у дітей Обмежене відведення стегон у дітей Кульгавість у дітей Ураження ЦНС у дітей
Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка