Меню
Єдиний колл-центр 044 360 70 50
пн-пт: з 8 до 22
сб-нд: з 8 до 20
ЗАПИСАТИСЬ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ

Грижі міжхребцевих дисків

 1. IVR
 2. Захворювання
 3. Грижі міжхребцевих дисків

Грижі міжхребцевих дисків: причини, симптоми, лікування

Кожен другий українець зіштовхується з розвитком грижі міжхребцевих дисків. Більшість пацієнтів, дізнаючись діагноз, вважають, що хірургічне втручання – єдиний вихід із ситуації. Проте ця думка помилкова. У 80 % хворих після початку медикаментозного лікування зникають больові відчуття, а згодом і грижа.

Спонтанна резорбція – природний процес, який призводить до швидкого зникнення поширеного захворювання. Однак сподіватися на те, що грижа міжхребцевих дисків зникне сама собою, не варто. Консультація кваліфікованого лікаря – перший крок до повного подолання хвороби.

Причини виникнення грижі міжхребцевих дисків

Дегенеративні зміни – основна причина виникнення захворювання. Грижа міжхребцевих дисків може бути викликана природним старінням та втратою еластичності фіброзного кільця. Внаслідок цього рідина пульпозного тіла «витікає» в спинномозковий канал.

До інших поширених причин розвитку грижі відносять:

 • сидячу роботу;
 • генетичну схильність;
 • слабкість м'язів;
 • надмірну вагу;
 • важку фізичну працю.

Куріння прискорює розвиток дегенеративних змін, тому захворювання діагностують не тільки у людей похилого віку, а й у молоді.

Симптоми грижі міжхребцевих дисків

Основною причиною звернення до лікаря стає відчуття дискомфорту у поперековому та інших відділах. У більшості випадків біль ниючого характеру не зникає при зміні положення та може турбувати навіть у стані повного спокою. Вчасний огляд у невролога допоможе уникнути інших симптомів:

 • лінійний біль у нозі;
 • порушення ходи;
 • затерпання ніг;
 • відчуття «мурашок по тілу»;
 • відчуття слабкості.

Поява перерахованих симптомів може свідчити про те, що дегенеративні зміни стають незворотними. Щоб уникнути тривалого лікування, варто проходити регулярний огляд у невролога.

Лікування грижі міжхребцевого диска

Вибір терапії засновується на результатах діагностичних досліджень (знімки МРТ або КТ), скаргах пацієнта та зібраному анамнезі. У більшості випадків знадобиться консультація не тільки невролога, але й нейрохірурга. Лікарі приймають рішення стосовно необхідності хірургічного втручання та призначення лікарських препаратів.

Невролог зможе продіагностувати та підібрати необхідне лікування. Виконання призначень лікаря та відмова від шкідливих звичок допомагає «активувати» спонтанну резорбцію. 

 

Алергія Асиметрія черепа, голови чи обличчя у дітей Біль та судоми у ногах Біль у спині чи кінцівках у дітей Варикоз Вегетативні розлади Гіпертонія Температура неясного генезу Тривала слабкість, розбитість, нестача сил Ревматоїдний артрит Хвороби травлення Ішемічна хвороба серця Кардіоміопатія Тахікардія Синусова брадикардія Екстрасистолія Фібриляція передсердь Серцева недостатність Склеродермія Феномен Рейно Системна червона вовчанка Юнацький ревматоїдний артрит Системні васкуліти Оніміння різних частин тіла Стани після інсульту Дисциркуляторна енцефалопатія Мігрень Запаморочення Міастенія Судоми Невралгії, лицьовий біль Деформація грудної клітини у дітей Полінейропатія Наслідки ЧМТ Дисплазія кульшових суглобів Головний біль у дітей Грижі міжхребцевих дисків Тромбоз та тромбофлебіт Невротичні розлади у дітей Затримка або відхилення розвитку М’язова кривошия Рахіт Різна довжина ніг у дітей Обмежене відведення стегон у дітей Кульгавість у дітей Ураження ЦНС у дітей
Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка
Усього голосів: 1
Середня оцінка: 1