Меню
Єдиний колл-центр 044 360 70 50
пн-пт: з 8 до 22
сб-нд: з 8 до 20
ЗАПИСАТИСЬ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ

Хвороби травлення

 1. IVR
 2. Захворювання
 3. Хвороби травлення

Функцією шлунково-кишкового тракту (ШКТ) є перетворення великих часток їжі у прості поживні речовини, що здатні всмоктуватись в кров, а також утилізація та виведення із організму непотрібних йому та шкідливих речовин. Хвороби ШКТ поділяються в залежності від органу ураження.

Шлункові хвороби

Гастрит. Запалення слизової оболонки шлунку. Буває гострим і хронічним.

 • Виразкова хвороба шлунку. Характерна появою на його слизовій виразкових утворень.
 • Це хронічне захворювання, що протікає з періодами ремісій та загострень. Небезпечно внутрішньою кровотечею 

Печінкові

 • Холецистит. Запалення жовчного міхура.
 • Дискінезія жовчовивідних протоків. Розлад моторики жовчовивідних шляхів, що призводить до порушення нормального проходження жовчі.
 • Гепатити. Інфекційно-запальні захворювання, що викликані вірусами гепатиту.
 • Жировий гепатоз. Перетворення гепатоцитів (живих клітин печінки) на жирові.
 • Цироз печінки. Заміна нормальної структури тканини печінки на фіброзну (тобто сполучну).  

Підшлункової залози

Панкреатит. Запалення підшлункової залози. Буває гострим та хронічним. Гострий розвивається бурхливо, та може бути небезпечним для життя. При довгому протіканні хронічного панкреатиту жива тканина замінюються фіброзною, що призводить до зниження травної функції підшлункової залози та загрожує розвитком цукрового діабету.

Симптоми захворювань ШКТ

Для всіх шлунково-кишкових хвороб характерні диспепсичні явища.

Проявлення диспепсії:

 • нудота;
 • блювання;
 • відчуття переповнення шлунку та раннього насичення при невеликій кількості спожитої їжі;
 • метеоризм.

При гастритах та виразках пацієнти скаржаться на болі у верхній частині живота (зона шлунку). Ці болі можуть бути, як незначними, так і дуже інтенсивними. Виразка часто призводить до втрати ваги. 

Для гострих панкреатитів характерні болі під лівим ребром, або оперізуючі, підвищена температура. Хронічний панкреатит може протікати майже без болю, лише з відчуттям дискомфорту у лівому підребер'ї. Підвищення температури для загострення хронічної хвороби теж не характерне. 

При печінкових хворобах боліти буде у правому підребер'ї. Болі можуть відрізнятись в залежності від патології — вони можуть бути тупими, ниючими, гострими. При дискінезії та гепатиті А спостерігаються пожовтіння білку очей та шкіри, а також зміна кольору кала на світлий.

Гепатити С, В, жировий гепатоз та цироз довгий час ніяк себе не проявляють, у чому їхня загрозливість.  

ШКТ — взаємопов'язана система, тому одна хронічна хвороба, частіше за все, призводить до розвитку інших. Наприклад, одночасне протікання панкреатиту, гастриту та холециститу — дуже характерне явище. Тому і симптоматика може бути розмитою. 

Самі по собі симптоми не можуть бути підставою для встановлення діагнозу. Особливо самому собі. Тому треба обов'язково звертатися до лікаря — терапевта або гастроентеролога. Лікар призначить вам обстеження, а вже за його результатами призначить лікування.

 

Температура неясного генезу Тривала слабкість, розбитість, нестача сил Ревматоїдний артрит Хвороби травлення Алергія Ішемічна хвороба серця Гіпертонія Кардіоміопатія Фібриляція передсердь Тахікардія Синусова брадикардія Екстрасистолія Серцева недостатність Склеродермія Юнацький ревматоїдний артрит Феномен Рейно Системна червона вовчанка Системні васкуліти Оніміння різних частин тіла Стани після інсульту Мігрень Запаморочення Міастенія Судоми Невралгії, лицьовий біль Вегетативні розлади Полінейропатія Наслідки ЧМТ Грижі міжхребцевих дисків Дисциркуляторна енцефалопатія Варикоз Тромбоз та тромбофлебіт Біль та судоми у ногах Невротичні розлади у дітей Затримка або відхилення розвитку Дисплазія кульшових суглобів М’язова кривошия Рахіт Асиметрія черепа, голови чи обличчя у дітей Різна довжина ніг у дітей Деформація грудної клітини у дітей Обмежене відведення стегон у дітей Кульгавість у дітей Біль у спині чи кінцівках у дітей Ураження ЦНС у дітей Головний біль у дітей
Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка