Меню
Єдиний колл-центр 044 360 70 50
пн-пт: з 8 до 22
сб-нд: з 8 до 20
ЗАПИСАТИСЬ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ

Ішемічна хвороба серця

  1. IVR
  2. Захворювання
  3. Ішемічна хвороба серця

ІШЕМІЧНА ХВОРОБА СЕРЦЯ

Ішемічна хвороба серця (ІХС) стан, викликаний порушенням кровопостачання серцевого м'яза. Виникає внаслідок повного або часткового закупорювання коронарних артерій атеросклеротичними бляшками.

Гіпертонія, малорухливий спосіб життя, погіршення екології, шкідлива їжа, паління, цукровий діабет, високий холестерин у крові, ожиріння, спадковість — усе це підвищує ризик набуття ішемічної хвороби серця. Не має значення, скільки Вам років: хвороба може атакувати як людей похилого віку, так і молодь. За останніми медичними дослідженнями, ІХС є чи не найчастішою причиною смертності навіть у найрозвиненіших країнах світу. 

Симптоми ІХС

Основний симптом захворювання — грудний біль, що може виражатися відчуттям легкого дискомфорту, задишки і переростати у сильний тиск та печіння в ділянці грудини. Нерідко цей стан супроводжують запаморочення, надмірне потовиділення та слабкість. Такі симптоми можуть виникати як спонтанно, так і після фізичного чи психологічного навантаження, переохолодження чи переїдання. 

 

Якщо Вас почав турбувати грудний біль — це привід звернутися до кардіолога. Ігнорування таких симптомів може призвести не лише до погіршення самопочуття, стенокардії, кардіоміопатії, а й до гострого інфаркту міокарда чи навіть смерті. 

Діагностика та лікування

Для коректного діагностування ішемічної хвороби серця кардіологи використовують ряд лабораторних досліджень, а також ЕКГ (у стані спокою та під час навантажень, добовий моніторинг), комп'ютерну томографію серця, УЗД серця та судин, внутрішньокоронарне доплерівське дослідження, коронарну ангіографію, коронарну ангіоскопію. 

Лікувальні заходи в разі виявлення ІХС у пацієнта спрямовані передовсім на покращення його стану та зменшення проявів виявлення хвороби. Зміна способу життя, покращення раціону, прийом необхідних медикаментів та виконання лікарських рекомендацій допоможуть відновити кровопостачання артерій та зменшити ризик загострення хвороби.

Залежно від ступеня вираження симптомів пацієнту може бути призначене консервативне або хірургічне лікування: стентування або аортокоронарне шунтування, коронарна ангіопластика. 

Пам'ятайте: захворювання можна здолати, вчасно звернувшись до лікаря

 

Алергія Асиметрія черепа, голови чи обличчя у дітей Біль та судоми у ногах Біль у спині чи кінцівках у дітей Варикоз Вегетативні розлади Гіпертонія Температура неясного генезу Тривала слабкість, розбитість, нестача сил Ревматоїдний артрит Хвороби травлення Ішемічна хвороба серця Кардіоміопатія Тахікардія Синусова брадикардія Екстрасистолія Фібриляція передсердь Серцева недостатність Склеродермія Феномен Рейно Системна червона вовчанка Юнацький ревматоїдний артрит Системні васкуліти Оніміння різних частин тіла Стани після інсульту Дисциркуляторна енцефалопатія Мігрень Запаморочення Міастенія Судоми Невралгії, лицьовий біль Деформація грудної клітини у дітей Полінейропатія Наслідки ЧМТ Дисплазія кульшових суглобів Головний біль у дітей Грижі міжхребцевих дисків Тромбоз та тромбофлебіт Невротичні розлади у дітей Затримка або відхилення розвитку М’язова кривошия Рахіт Різна довжина ніг у дітей Обмежене відведення стегон у дітей Кульгавість у дітей Ураження ЦНС у дітей
Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка