Меню
Єдиний колл-центр 044 360 70 50
пн-пт: з 8 до 22
сб-нд: з 8 до 20
ЗАПИСАТИСЬ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ

Програма лікування дитячого сколіозу

 1. IVR
 2. Спеціальні Програми
 3. Програма лікування дитячого сколіозу
Про програму Причини і симптоми Як все відбувається?

Батькам: ми приймаємо дітей зі сколіозами 1-2 ступеню для консервативного лікування, яке не потребує хірургічного втручання, а також для виявлення проблем у недіагностованих дітей.

Програма лікування дитячого сколіозу передбачає комплекс лікувальних процедур та занять в ультрасучасних реабілітаційних центрах під наглядом професійного реабілітолога.

Допомагає безпечно повернути тонус м'язам спини, зняти дискомфорт і біль у спині, усунути асиметрію, і як результат – зупинити розвиток сколіозу або взагалі його попередити.

Спеціально розроблена для дітей:

Віком від 12 до 18 років

Хто в зоні ризику:

 • діти, які знаходяться у фазі інтенсивного росту;
 • діти, які ведуть малорухливий спосіб життя;
 • діти, які отримали травми хребта;
 • діти, з вродженими вадами або генетично схильні до захворювання

Що входить в програму?

Консультація лікаря ортопеда-травматолога

Програму лікування та реабілітації індивідуально підбирає лікар спільно з реабілітологом. Лікар проводить огляд, ряд тестів, вивчає наявну медичну документацію та знімки і встановлює діагноз.

Діагностичне тестування

Після встановлення діагнозу проводиться діагностичне тестування стану м'язового корсету спини. Дослідження м'язового профілю проводиться на спеціалізованому медичному обладнанні David, яке вимірює силу м'язів, амплітуду рухів і показники асиметрії, що є найважливішим фактором при виборі тактики лікування.

Розробка програми лікування

За результатами діагностики та огляду розробляється програма лікування і реабілітації. У кожному конкретному випадку лікар визначає необхідні методи і етапи лікування.

Курс лікування може передбачати:

 • спеціальні масажі
 • фізіотерапевтичні процедури
 • індивідуально розроблений дитячий лікувально-фізкультурний комплекс
 • програма відновлення для дітей на спеціалізованому тренажерному обладнанні David
 • нагляд реабілітолога
 • заключна консультація лікаря

Курс може бути розширено або скорочено за рекомендацією лікаря, виходячи з отриманих результатів діагностики, поточного стану пацієнта, симптоматики та ін.

Що таке сколіоз?

Сколіоз – це захворювання опорно-рухового апарату, під час якого відбувається бічне викривлення хребта. У більшості випадків, сколіоз розвивається у дитячому віці, разом зі зростанням дитини. У дорослих людей це захворювання обумовлено переважно травмами. 

Це захворювання часто плутають з порушенням постави, коли істинний сколіоз – це деформація хребта, що відбулась більш ніж на 10 градусів (кут відхилення осі хребта).

Як правило, на початкових етапах сколіоз протікає безболісно. Саме тому, діагностувати його в цей період дуже важко. Для контролю стану дитини рекомендуємо батькам взяти за правило, відвідувати з дитиною ортопеда-травматолога один раз на рік.

Важливо знати 

Необхідно знати, що сколіоз буває двох різних типів, а також підрозділяється на 4 стадії, по інтенсивності розвитку симптомів і змін у хребті.

Існує сколіоз первинний - це, як правило, вроджені форми, спадкові. І вторинний - це придбані форми сколіозу. Вторинний сколіоз може мати безліч причин, починаючи з порушення постави, викликане звичним положенням тіла при сидінні і ходьбі, закінчуючи травмами.

Стадії сколіозу визначаються шляхом вимірювання кута деформації хребта: від 10 градусів при початковій стадії і до понад 40 градусів при четвертій - найбільш несприятливою форми сколіозу.

Остання стадія сколіозу дуже небезпечна для здоров'я, оскільки при сильному перекосі хребта зміщуються всі внутрішні органи, що призводить до серйозного порушення їх роботи. В тому числі, внаслідок зсуву осі серця досить рано може розвинутися серцева недостатність.

1527356970_123.jpg

Що відбувається із м'язами при сколіозі?

Під час фази активного росту дитини, м'язовий корсет "не встигає" так повноцінно рости. Починає розвиватися дисбаланс м'язів. Сильні м'язи починають тягнути слабші, і як наслідок, виникає асиметрія і викривлення осі хребта. Якщо цей процес упустити і не зупинити вчасно, такий дисбаланс м'язів з підліткового віку може призвести до сумних наслідків у дорослому житті.

При виникненні перших змін в хребті, м'язи спини починають компенсувати ці зміни, тобто одна сторона спини намагається підтримати проблемну ділянку, інша її частина розслабляється і стає менш сильною. Таким чином виникає виражена асиметрія всього м'язового корсету хребта.

На що варто звернути увагу?

 • Якщо у дитини лінія плечей на різному рівні;
 • Якщо у дитини лінія стегон на різному рівні;
 • Якщо у дитини одна з лопаток більш випнута за іншу;
 • Якщо у дитини з одного боку випинаються ребра;
 • Якщо одна рука здається довше іншої.

 Як правило, сколіоз у дорослої людини є наслідком запущеного сколіозу в підлітковому віці. Тому вкрай важливо попередити ці наслідків на ранніх етапах. Як ми вже говорили раніше - організм дитини досить пластичний, тому, чим раніше виявлено зміни, тим легше, швидше та ефективніше на них можна вплинути.

1527357412_126.jpg

Програма лікування розробляється індивідуально

Фахівці Інституту працюють з дітьми від 12 років.

Основним методом, який використовується в лікуванні сколіозу є кінезіотерапія - лікування рухом. Це спеціальний комплекс вправ, який має суттєвий вплив на м'язи спини.

В Інституті вертебрології для досягнення максимального ефекту ми застосовуємо унікальну технологію - David. Це високотехнологічне обладнання, яке представляє собою комплекс тренажерів з вбудованою системою програмного забезпечення.

Система дозволяє з високою точністю визначити проблемні м'язові зони спини і розрахувати показник асиметрії м'язів. На підставі отриманих даних програма розраховує комплекс тренувань, який передбачений виключно під даного пацієнта, з урахуванням усіх його анатомічних особливостей.

1527359065_142.jpg
До реабілітації
1527358317_130.jpg

Перед початком комплексу вправ, тільки з дозволу лікаря і якщо немає необхідності в знятті больового синдрому, Пацієнт проходить діагностичне тестування. Система вимірює дані, необхідні для побудови програми відновлення. Формується програма тренувань.

Базовий курс складається з 12 занять на тренажерах David.

Реабілітація
1527358326_131.jpg

Виконання призначень лікаря і реабілітолога, проміжний контроль результатів.

Після реабілітації
1527358342_132.jpg

Протягом курсу занять реабілітолог фіксує зміни стану Пацієнта. Проводиться проміжне діагностичне тестування для оцінки стану м'язового корсету. По завершенню програми тренувань проводиться фінальне тестування, яке показує результати пройденого курсу. На заключній консультації лікар приймає рішення про подальші дії і дає рекомендації.

Комплексний підхід

Для лікування сколіозу у дітей фахівці застосовують комплексний підхід. Крім занять лікувальної фізкультури і кінезіотерапії на медичному тренажерному обладнанні, застосовуються інші методи терапії, такі як лікувальний масаж, магніто-лазерна терапія, електроміостимуляція. Також лікарі індивідуально підбирають рекомендований вид спорту для дитини, враховуючи тип захворювання і м'язи, на які необхідно зробити акцент.

Чому программа підходить вашій дитині?

Точність та контроль

В кожному тренуванні програмно враховується:

 • кут нахилу (амплітуда руху)
 • точна вага навантаження, яка подається на кожну половину тіла відповідно до результатів вимірювання асиметрії
 • темп виконання вправи і автоматичний контроль виконання кожного підходу.                                                                                                       

У ході тренувань на медичному тренажерному комплексі David активно опрацьовуються глибокі м'язи спини, які утримують хребет, чого не можна досягти в звичайних тренажерних залах. Протягом курсу лікування проводяться проміжні тестування на обладнанні, для оцінки динаміки показників і їх поліпшень.

Кожне заняття дитини повністю супроводжуєтся професійним реабілітологом, який при необхідності корегує програму занятть.

Максимально безпечно

На відміну від тренувань на класичних силових тренажерах, система David виключає можливість отримати гіпернавантаження. Тому ризик травматизації зводиться до нуля. За рівнем навантаження стежить як програмне забезпечення, так і персональний реабілітолог, котрий котролює хід виконання вправ.

Програма розробляє комплекс тренувань таким чином, щоб навантаження було безпечним, і в той же час максимально ефективним. Налаштування тренажерів виконуються з урахуванням росту, ваги, віку та інших анатомічних особливостей дитини, що грає велику роль для ефективності та безпеки.

Високий результат

Програма ретельно розроблена фахівцями Інституту: лікарями ортопедами-травматологами, реабілітологами, хірургами-ортопедами і лікарями лікувальної фізкультури. 
Ключовим методом у лікуванні сколіозу є лікувальна фізкультура, а також розумний підхід в побудові програми реабілітації і тренувань. Завдяки унікальному комплексу David ми маємо можливість з високою точністю впливати на ті м'язи, які вимагають особливої ​​уваги, вимірювати ассиметрию розвитку цих м'язів і подавати на них правильне та дозоване навантаження.
Одною з головних переваг тренажерного комплексу David є можливість опрацьовувати глибокі м'язи спини, так звані м'язи-стабілізатори. Саме вони є найбільш важкодоступними. Це дозволяє досягти високого результату в лікуванні сколіозу у дітей.
Однак варто зазначити, що робота тут повинна бути спільна, тривала і планомірна. Сколіоз - захворювання складне, і має властивість прогресувати, тому потрібно чимало зусиль як і батьків, лікарів, так і участі самої дитини, щоб впоратися з цією проблемою і не допустити подальшого її розвитку.
 
Про програму Причини і симптоми Як все відбувається?
Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка
Усього голосів: 101
Середня оцінка: 4.3