Меню
Єдиний колл-центр 044 360 70 50
пн-пт: з 8 до 22
сб-нд: з 8 до 20
ЗАПИСАТИСЬ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ

Найкраща операція - та, якої вдалося уникнути

  1. IVR
  2. Статті
  3. Найкраща операція - та, якої вдалося уникнути

Будь-який біль здатний вибити людину зі звичного ритму життя. Особливо, коли йдеться про опорно-руховий апарат.

Отже, діагноз «грижа міжхребцевого диска» поставлено, та чи варто поспішати на операційний стіл? Як вчинити, щоб уникнути ускладнень? З чого почати?

 

Що це таке?

Грижа міжхребцевого диска — хвороба перевантаженого хребта. Це плата людини за тривале статичне положення тіла, підняття вантажів, неправильне сидіння за комп’ютером і малорухливий спосіб життя. Нині, коли більшість людей ведуть сидячий спосіб життя, вони дедалі частіше зіштовхуються з проблемами спини. Міжхребцевий диск не отримує потрібної кількості корисних речовин, стає тонким і згодом припиняє виконувати свою амортизаційну функцію.

 

Чим це загрожує?

З часом хребці починають дедалі сильніше стискати диск, і він руйнується. Частина диска, яка випинається за межі свого анатомічного положення, може спричиняти дуже серйозні наслідки – від защемлення нервів до парезу (втрата рухливості та чутливості) кінцівок.

 

Що робити?

Найпопулярнішим розв’язанням цієї проблеми є оперативне втручання. Пацієнтові роблять операцію з видалення міжхребцевої грижі, після чого він має пройти тривалий реабілітаційний курс, спрямований  на відновлення функцій хребта. Виконує операцію лікар-нейрохірург, тож таке втручання є доволі ризикованим, оскільки операція проводиться на відкритому хребті.

 

Чи є альтернативи?

Безумовно, будь-яке захворювання має свої стадії розвитку. Міжхребцева грижа не становить винятку. Однак важливо розуміти, що навіть коли розмір цієї грижі вказує на необхідність операції, варто звертати увагу на симптоми та фізичний стан пацієнта.

Саме з таким діагнозом — грижа міжхребцевого диска розміром 9 мм у поперековому відділі хребта — і рекомендаціями лікувати грижу оперативно до Інституту вертебрології та реабілітації звернулася пацієнтка Наталія.

Та перш ніж зважитися на такий рішучий крок і лягти під скальпель, Наталія вирішила спробувати альтернативні способи лікування. Фахівці Інституту вже понад 17 років спеціалізуються переважно на консервативних методах лікування без хірургічних втручань. Завдяки плідній співпраці та комплексному лікуванню операції вдалося уникнути!

 

Як лікували?

Перша зустріч Наталії та ортопеда-травматолога відбулася у форматі консультування. Лікар пояснив пацієнтці, що лікування грижі має бути комплексним і складатиметься з кількох етапів, тож може зайняти тривалий час. Під час консультації та розроблення плану лікування жінці було призначено медикаментозне лікування, яке передбачало протизапальні блокади для подолання больового синдрому. Це слугувало першим, початковим етапом для поглибленого лікування в подальшому.

Усунувши гострий стан пацієнтки, лікарі перейшли до другого етапу лікування, який тривав близько двох тижнів та охоплював комплекс процедур і маніпуляцій, необхідних для стабілізації її стану.

На третьому етапі лікування Наталія пройшла три курси реабілітації. Вони передбачали заняття на лікувально-діагностичному комплексі тренажерів David у поєднанні з міофасціальними масажами для послаблення напруги в м’язах.

 

Що таке David?

David — це унікальна методика в Україні. Вона створена спеціально для відновлення м’язового корсета людини. David становить комплекс спеціалізованих медичних тренажерів, які здатні визначити функціональний стан м’язової системи, силу глибоких м’язів-стабілізаторів та їхню еластичність. Саме ці м’язи й утримують хребет у правильному фізіологічному положенні.

Комп’ютерна аналітична система допомагає скласти індивідуальну програму навантажень для пацієнта, враховуючи всі зняті показники, а також анатомічні особливості його м’язів, опорно-рухового апарату та супутні захворювання хребта. Завдяки програмному забезпеченню лікарі мають можливість відстежувати динаміку покращень пацієнта, фіксувати всі зміни стану та самопочуття. Відповідно, процес реабілітації для пацієнта стає максимально безпечним, а головне — високоефективним.

 

Які результати?

Саме стан глибоких м’язів спини має колосальний вплив на формування протрузій і гриж міжхребцевих дисків. Слабкі м’язи рано чи пізно перестають тримати хребет, і система дає збій.

Тож, коли м’язи працюють з точним дозованим навантаженням, вони не тільки зміцнюються і починають правильно підтримувати хребет, а й забезпечують міжхребцевий диск усіма необхідними речовинами, рідиною та мікроелементами. Це відбувається завдяки поліпшеному кровообігу.

Після завершення консервативного курсу лікування та реабілітації нашій пацієнтці Наталії було запропоновано зробити повторний знімок МРТ, який показав позитивні зміни. Розмір грижі поперекового відділу хребта зменшився на 3 мм, значно знизився больовий синдром і поліпшились інші показники.

Це не кінець шляху Наталії до одужання, і нам доведеться ще багато працювати разом, але це дуже гарний початок. Головне — нам вдалося уникнути операції!

Наш досвід, саме завдяки методиці David, доводить, що міжхребцевий диск здатний відновлюватися без хірургічного втручання. Тепер ми впевнені, що альтернатива все ж таки є!   

 

Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка
Усього голосів: 20
Середня оцінка: 4.3