Меню
Єдиний колл-центр 044 360 70 50
пн-пт: з 8 до 22
сб-нд: з 8 до 20
ЗАПИСАТИСЬ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ

Міастенія

 1. IVR
 2. Захворювання
 3. Міастенія

Міастенія — це важке аутоімунне захворювання, що вражає нерви і м'язи людини. Хвороба може бути вродженою або набутою. Набута міастенія часто вражає молодих людей, поступово прогресує, може призвести до інвалідності і навіть смерті. 

ПРИЧИНИ 

Імпульси, що регулюють скорочення мускулатури, передаються від нервового волокна до м'яза через синапс. В основі міастенії лежить утворення антитіл до власних тканин. Таким чином утворюється пробоїна в нормальному зв’язку між нервами і м’язами, мускулатура не може повноцінно скорочуватися, за рахунок чого виникає її повний або частковий параліч. 

Основні причини цього:  

 1. Антитіла. При міастенії, імунна система виробляє антитіла, які блокують або знищують багато з рецепторів. Через це м’язи отримують менше нервових сигналів, що призводить до їх слабкості.
 2. Тимус. Вилочкова залоза, частина імунної системи, може виробляти антитіла, що блокують рецептори ацетилхоліну. При міастенії її розміри можуть аномально збільшуватися,  аж до утворення пухлин.
 3. Генетичні чинники. Деякі діти народжуються з вродженою міастенію.
 4. Доволі рідко, але у матерів з міастенією можуть народитися діти з цією хворобою. Якщо своєчасно почати лікування, діти зазвичай видужують протягом двох місяців після народження. 

Симптоми 

Міастенія проявляється поступово. Перші прояви: 

 • загальна втома; 
 • погіршення дикції; 
 • опущення повік і проблеми із зором (в очах «двоїться»); 
 • утруднене жування і ковтання. 

Симптоми проявляються навіть після невеликого навантаження. З розвитком хвороби клінічна картина стає виразнішою. 

Залежно від симптоматики виділяють кілька видів міастенії: 

 1. Очна. Проявляється симптомами, пов'язаними із зором і м'язами повік.
 2. Бульбарна. Вражаються м'язи, які контролюють жування і ковтання.
 3. Генералізована. Вражає м'язи всього тіла.
 4. Блискавична. Вражає також всі групи м'язів, але розвивається дуже швидко.

Хвороба також може проявитися після ГРВІ або на фоні сильного стресу.

ДІАГНОСТИКА 

Щоб встановити діагноз, лікар проводить огляд пацієнта, збір анамнезу. Також фахівець може призначити: 

 • електроміографію;
 • аналіз крові на антитіла;
 • прозериновий тест;
 • томографію вилочкової залози (зміни в ній часто пов'язані з розвитком хвороби).

Також важливо виключити наявність гіпертонії, цукрового діабету, глаукоми, захворювань нирок, щитоподібної залози.

ЛІКУВАННЯ 

Лікування залежить від виду міастенії і важкості перебігу хвороби. Тому дуже важливо звернутися до невролога при перших проявах захворювання. Після встановлення діагнозу потрібно постійно контролювати перебіг хвороби і регулярно відвідувати фахівця. Крім показаної терапії, лікар буде стежити за загальним станом організму. 

Хворому заборонені фізичні навантаження, так як вони здатні погіршити здоров'я. Вкрай важливо дотримуватися рекомендацій фахівця, лише так можна домогтися стійкої ремісії. 

 

Алергія Асиметрія черепа, голови чи обличчя у дітей Біль та судоми у ногах Біль у спині чи кінцівках у дітей Варикоз Вегетативні розлади Гіпертонія Температура неясного генезу Тривала слабкість, розбитість, нестача сил Ревматоїдний артрит Хвороби травлення Ішемічна хвороба серця Кардіоміопатія Тахікардія Синусова брадикардія Екстрасистолія Фібриляція передсердь Серцева недостатність Склеродермія Феномен Рейно Системна червона вовчанка Юнацький ревматоїдний артрит Системні васкуліти Оніміння різних частин тіла Стани після інсульту Дисциркуляторна енцефалопатія Мігрень Запаморочення Міастенія Судоми Невралгії, лицьовий біль Деформація грудної клітини у дітей Полінейропатія Наслідки ЧМТ Дисплазія кульшових суглобів Головний біль у дітей Грижі міжхребцевих дисків Тромбоз та тромбофлебіт Невротичні розлади у дітей Затримка або відхилення розвитку М’язова кривошия Рахіт Різна довжина ніг у дітей Обмежене відведення стегон у дітей Кульгавість у дітей Ураження ЦНС у дітей
Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка