Меню
Єдиний колл-центр 044 360 70 50
пн-пт: з 8 до 22
сб-нд: з 8 до 20
ЗАПИСАТИСЬ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ

Мігрень

  1. IVR
  2. Захворювання
  3. Мігрень

Мігрень – це захворювання, яке супроводжується пульсуючим головним болем, а також нудотою та підвищеною подразливістю на звуки, світло або запахи. Тривалість нападу може становити від 4 годин до 3 діб. Такий стан дуже негативно впливає на самопочуття людини, знижуючи її активність та працездатність.

Симптоми та причини виникнення

Зазвичай приступи мігрені атакують людину 2-4 рази на місяць. Хоча є випадки, коли мігрень дає про себе знати по декілька разів на тиждень. Біль наростає поступово і загострюється протягом декількох хвилин або годин. Зникає також не зразу, а поступово.

  • сильний пульсуючий головний біль;
  • нудота та блювання;
  • закладеність носа та сльозотеча;
  • підвищена чутливість до навколишніх факторів впливу.

Причиною виникнення мігрені може стати будь-яка стресова ситуація, сильна емоційність та зміна погодних умов. Фізична активність посилює прояв симптомів, тому в таких випадках рекомендується прилягти в тихій кімнаті та зберігати спокій.

Діагностика та лікування

Для встановлення діагнозу лікар-невролог оглядає пацієнта, а при необхідності призначає інструментальні дослідження, такі як МРТ та КТ. Під час діагностичного обстеження приймаються до уваги всі симптоми та скарги пацієнта, його самопочуття та загальний стан організму. Лише після повного огляду призначається лікування в залежності від стадії захворювання та тяжкості його перебігу.

Лікування призначається індивідуально кожному пацієнту з урахуванням частоти приступів, а також сили і симптомів головного болю. В основному застосовуються знеболюючі препарати та допоміжні засоби проти нудоти. В більш тяжких випадках може рекомендуватися превентивна терапія у вигляді антидепресантів, бета-блокаторів та проти судомних препаратів.

Консультація невролога

При перших проявах захворювання обов’язково потрібно звернутися до лікаря невролога. Він детально проаналізує ситуацію, надасть консультацію та призначить лікування. Мігрень – це неврологічна проблема, яка може супроводжувати інші небезпечні хвороби. Тому не варто займатися самолікуванням, а краще звернутися за допомогою до спеціаліста, який допоможе своєчасно виявити причини головного болю та запропонує методику лікування. Своєчасне звернення до невролога дає можливість повністю контролювати напади мігрені, зменшуючи їх частоту та впливаючи на причини їх виникнення. 

Температура неясного генезу Тривала слабкість, розбитість, нестача сил Ревматоїдний артрит Хвороби травлення Алергія Ішемічна хвороба серця Гіпертонія Кардіоміопатія Фібриляція передсердь Тахікардія Синусова брадикардія Екстрасистолія Серцева недостатність Склеродермія Юнацький ревматоїдний артрит Феномен Рейно Системна червона вовчанка Системні васкуліти Оніміння різних частин тіла Стани після інсульту Мігрень Запаморочення Міастенія Судоми Невралгії, лицьовий біль Вегетативні розлади Полінейропатія Наслідки ЧМТ Грижі міжхребцевих дисків Дисциркуляторна енцефалопатія Варикоз Тромбоз та тромбофлебіт Біль та судоми у ногах Невротичні розлади у дітей Затримка або відхилення розвитку Дисплазія кульшових суглобів М’язова кривошия Рахіт Асиметрія черепа, голови чи обличчя у дітей Різна довжина ніг у дітей Деформація грудної клітини у дітей Обмежене відведення стегон у дітей Кульгавість у дітей Біль у спині чи кінцівках у дітей Ураження ЦНС у дітей Головний біль у дітей
Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка