Меню
Єдиний колл-центр 044 360 70 50
пн-пт: з 8 до 22
сб-нд: з 8 до 20
ЗАПИСАТИСЬ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ

Мігрень

  1. IVR
  2. Захворювання
  3. Мігрень

Мігрень – це захворювання, яке супроводжується пульсуючим головним болем, а також нудотою та підвищеною подразливістю на звуки, світло або запахи. Тривалість нападу може становити від 4 годин до 3 діб. Такий стан дуже негативно впливає на самопочуття людини, знижуючи її активність та працездатність.

Симптоми та причини виникнення

Зазвичай приступи мігрені атакують людину 2-4 рази на місяць. Хоча є випадки, коли мігрень дає про себе знати по декілька разів на тиждень. Біль наростає поступово і загострюється протягом декількох хвилин або годин. Зникає також не зразу, а поступово.

  • сильний пульсуючий головний біль;
  • нудота та блювання;
  • закладеність носа та сльозотеча;
  • підвищена чутливість до навколишніх факторів впливу.

Причиною виникнення мігрені може стати будь-яка стресова ситуація, сильна емоційність та зміна погодних умов. Фізична активність посилює прояв симптомів, тому в таких випадках рекомендується прилягти в тихій кімнаті та зберігати спокій.

Діагностика та лікування

Для встановлення діагнозу лікар-невролог оглядає пацієнта, а при необхідності призначає інструментальні дослідження, такі як МРТ та КТ. Під час діагностичного обстеження приймаються до уваги всі симптоми та скарги пацієнта, його самопочуття та загальний стан організму. Лише після повного огляду призначається лікування в залежності від стадії захворювання та тяжкості його перебігу.

Лікування призначається індивідуально кожному пацієнту з урахуванням частоти приступів, а також сили і симптомів головного болю. В основному застосовуються знеболюючі препарати та допоміжні засоби проти нудоти. В більш тяжких випадках може рекомендуватися превентивна терапія у вигляді антидепресантів, бета-блокаторів та проти судомних препаратів.

Консультація невролога

При перших проявах захворювання обов’язково потрібно звернутися до лікаря невролога. Він детально проаналізує ситуацію, надасть консультацію та призначить лікування. Мігрень – це неврологічна проблема, яка може супроводжувати інші небезпечні хвороби. Тому не варто займатися самолікуванням, а краще звернутися за допомогою до спеціаліста, який допоможе своєчасно виявити причини головного болю та запропонує методику лікування. Своєчасне звернення до невролога дає можливість повністю контролювати напади мігрені, зменшуючи їх частоту та впливаючи на причини їх виникнення. 

Алергія Асиметрія черепа, голови чи обличчя у дітей Біль та судоми у ногах Біль у спині чи кінцівках у дітей Варикоз Вегетативні розлади Гіпертонія Температура неясного генезу Тривала слабкість, розбитість, нестача сил Ревматоїдний артрит Хвороби травлення Ішемічна хвороба серця Кардіоміопатія Тахікардія Синусова брадикардія Екстрасистолія Фібриляція передсердь Серцева недостатність Склеродермія Феномен Рейно Системна червона вовчанка Юнацький ревматоїдний артрит Системні васкуліти Оніміння різних частин тіла Стани після інсульту Дисциркуляторна енцефалопатія Мігрень Запаморочення Міастенія Судоми Невралгії, лицьовий біль Деформація грудної клітини у дітей Полінейропатія Наслідки ЧМТ Дисплазія кульшових суглобів Головний біль у дітей Грижі міжхребцевих дисків Тромбоз та тромбофлебіт Невротичні розлади у дітей Затримка або відхилення розвитку М’язова кривошия Рахіт Різна довжина ніг у дітей Обмежене відведення стегон у дітей Кульгавість у дітей Ураження ЦНС у дітей
Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка