Меню
Єдиний колл-центр 044 360 70 50
пн-пт: з 8 до 22
сб-нд: з 8 до 20
ЗАПИСАТИСЬ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ

Наслідки ЧМТ

 1. IVR
 2. Захворювання
 3. Наслідки ЧМТ

Черепно-мозкова травма (ЧМТ) — пошкодження мозку внаслідок травмування черепа. Вона входить до 5 найбільш розповсюджених причин смерті людей. Автомобільна аварія, бійка, падіння з висоти, вогнепальні поранення або навіть необережність у побуті можуть стати чинником ЧМТ. Її наслідки можуть повністю змінити спосіб життя людини, зробити інвалідом й навіть прикувати до ліжка.

ВИДИ ЧМТ

Залежно від пошкодження шкірних покривів черепно-мозкові травми бувають двох видів:

 • закриті,
 • відкриті.

Закриті ЧМТ виникають внаслідок ураження кісток та тканин черепа, але без пошкодження шкірних покривів. Таким чином неможливе інфікування мозку, проте такі травми складно виявити, адже немає явних зовнішніх ознак. А от потемніння в очах, запаморочення, сильний біль і навіть раптова втрата свідомості можуть маскувати закриту ЧМТ, тож варто негайно звернутися до невролога.

Відкриті ЧМТ є більш небезпечними для людини, оскільки під час травмування черепа пошкоджуються шкірні покриви і з'являється ризик інфікування мозку та виникнення ускладнень під час лікування.

За ступенем травмування виділяють ЧМТ легкого (струс мозку), середнього (можливий перелом основи черепа) та тяжкого ступеня (важке аксональне пошкодження мозку та його здавлювання, можливий перелом черепа).

СИМПТОМИ ЧМТ

Після травмування голови обов'язково треба звернутися до лікаря для огляду, аби запобігти виникненню небажаних наслідків.

Ознаки ЧМТ:

 1. запароморочення,
 2. сильний головний біль,
 3. нудота, блювота,
 4. провали в пам'яті,
 5. раптова втрата свідомості,
 6. дзвін у вухах.

Не варто зволікати з візитом до невролога. Ігнорування вищевказаних симптомів може призвести до погіршення як фізичного, так і психічного стану здоров'я, втрати слуху, зору, мовлення і навіть здатності нормально рухатися та пересуватися.

У нашому центрі кваліфіковані фахівці допоможуть подолати наслідки ЧМТ та повернутися до повноцінного життя. 

 

Алергія Асиметрія черепа, голови чи обличчя у дітей Біль та судоми у ногах Біль у спині чи кінцівках у дітей Варикоз Вегетативні розлади Гіпертонія Температура неясного генезу Тривала слабкість, розбитість, нестача сил Ревматоїдний артрит Хвороби травлення Ішемічна хвороба серця Кардіоміопатія Тахікардія Синусова брадикардія Екстрасистолія Фібриляція передсердь Серцева недостатність Склеродермія Феномен Рейно Системна червона вовчанка Юнацький ревматоїдний артрит Системні васкуліти Оніміння різних частин тіла Стани після інсульту Дисциркуляторна енцефалопатія Мігрень Запаморочення Міастенія Судоми Невралгії, лицьовий біль Деформація грудної клітини у дітей Полінейропатія Наслідки ЧМТ Дисплазія кульшових суглобів Головний біль у дітей Грижі міжхребцевих дисків Тромбоз та тромбофлебіт Невротичні розлади у дітей Затримка або відхилення розвитку М’язова кривошия Рахіт Різна довжина ніг у дітей Обмежене відведення стегон у дітей Кульгавість у дітей Ураження ЦНС у дітей
Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка