Меню
Єдиний колл-центр 044 360 70 50
пн-пт: з 8 до 22
сб-нд: з 8 до 20
ЗАПИСАТИСЬ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ

Наслідки ЧМТ

 1. IVR
 2. Захворювання
 3. Наслідки ЧМТ

Черепно-мозкова травма (ЧМТ) — пошкодження мозку внаслідок травмування черепа. Вона входить до 5 найбільш розповсюджених причин смерті людей. Автомобільна аварія, бійка, падіння з висоти, вогнепальні поранення або навіть необережність у побуті можуть стати чинником ЧМТ. Її наслідки можуть повністю змінити спосіб життя людини, зробити інвалідом й навіть прикувати до ліжка.

ВИДИ ЧМТ

Залежно від пошкодження шкірних покривів черепно-мозкові травми бувають двох видів:

 • закриті,
 • відкриті.

Закриті ЧМТ виникають внаслідок ураження кісток та тканин черепа, але без пошкодження шкірних покривів. Таким чином неможливе інфікування мозку, проте такі травми складно виявити, адже немає явних зовнішніх ознак. А от потемніння в очах, запаморочення, сильний біль і навіть раптова втрата свідомості можуть маскувати закриту ЧМТ, тож варто негайно звернутися до невролога.

Відкриті ЧМТ є більш небезпечними для людини, оскільки під час травмування черепа пошкоджуються шкірні покриви і з'являється ризик інфікування мозку та виникнення ускладнень під час лікування.

За ступенем травмування виділяють ЧМТ легкого (струс мозку), середнього (можливий перелом основи черепа) та тяжкого ступеня (важке аксональне пошкодження мозку та його здавлювання, можливий перелом черепа).

СИМПТОМИ ЧМТ

Після травмування голови обов'язково треба звернутися до лікаря для огляду, аби запобігти виникненню небажаних наслідків.

Ознаки ЧМТ:

 1. запароморочення,
 2. сильний головний біль,
 3. нудота, блювота,
 4. провали в пам'яті,
 5. раптова втрата свідомості,
 6. дзвін у вухах.

Не варто зволікати з візитом до невролога. Ігнорування вищевказаних симптомів може призвести до погіршення як фізичного, так і психічного стану здоров'я, втрати слуху, зору, мовлення і навіть здатності нормально рухатися та пересуватися.

У нашому центрі кваліфіковані фахівці допоможуть подолати наслідки ЧМТ та повернутися до повноцінного життя. 

 

Температура неясного генезу Тривала слабкість, розбитість, нестача сил Ревматоїдний артрит Хвороби травлення Алергія Ішемічна хвороба серця Гіпертонія Кардіоміопатія Фібриляція передсердь Тахікардія Синусова брадикардія Екстрасистолія Серцева недостатність Склеродермія Юнацький ревматоїдний артрит Феномен Рейно Системна червона вовчанка Системні васкуліти Оніміння різних частин тіла Стани після інсульту Мігрень Запаморочення Міастенія Судоми Невралгії, лицьовий біль Вегетативні розлади Полінейропатія Наслідки ЧМТ Грижі міжхребцевих дисків Дисциркуляторна енцефалопатія Варикоз Тромбоз та тромбофлебіт Біль та судоми у ногах Невротичні розлади у дітей Затримка або відхилення розвитку Дисплазія кульшових суглобів М’язова кривошия Рахіт Асиметрія черепа, голови чи обличчя у дітей Різна довжина ніг у дітей Деформація грудної клітини у дітей Обмежене відведення стегон у дітей Кульгавість у дітей Біль у спині чи кінцівках у дітей Ураження ЦНС у дітей Головний біль у дітей
Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка