Меню
Єдиний колл-центр 044 360 70 50
пн-пт: з 8 до 22
сб-нд: з 8 до 20
ЗАПИСАТИСЬ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ

Невротичні розлади у дітей

 1. IVR
 2. Захворювання
 3. Невротичні розлади у дітей

Порушення невротичного характеру можуть виникати як у дорослих, так і дітей. Якщо мова заходить про дитячі неврози, слід приділити увагу причинам та якомога швидше усунути їх. Здоров'я дитини залежить від стосунків у сім'ї та є відображенням ставлення батьків до проблем малечі.

Щоб допомогти маленькому пацієнту, іноді достатньо серйозної розмови з батьками. Проте найчастіше необхідно звернутися до кваліфікованого невролога, який допоможе поставити діагноз та порекомендує ефективний вихід із ситуації, що склалася.

Причини виникнення невротичних розладів у дітей

Причинами розвитку невротичних розладів у дітей молодшого шкільного віку можуть бути неправильні стосунки між батьками та дитиною. Психічні травми, які руйнують здоров'я малюка, дорослим можуть здаватися надуманими або вигаданими. Недостатня увага зі сторони батьків також може спричинити розвиток неврозу.

Крім відносин із сім'єю, також варто взяти до уваги й інші фактори:

 • ставлення однокласників та вчителів;
 • гостра психологічна травма;
 • недоліки виховання.

Діти можуть протистояти проблемам, проте така здатність притаманна не всім. Дорослим слід звертати увагу на зміни в поведінці та вчасно звертатися за допомогою до професіонала.

Симптоми невротичних дитячих розладів

Головним симптомом розвитку невротичних порушень у дітей стає істеричність. Дітлахи розуміють, що істерика може стати способом досягнення цілі, тому не зупиняються до того часу, поки не отримають бажане. Проте список симптомів не обмежується істеричністю, сюди ще відносять:

 • різку зміну настрою;
 • невідповідність реакції та ситуації;
 • часті прояви агресії або, навпаки, безпричинного суму;
 • різкі зміни характеру;
 • підвищену конфліктність.

Отримати необхідну допомогу можна на прийомі невролога, який здатен визначити характер проблеми та надати ефективні рекомендації.

Лікування невротичних розладів

Позбавитися від невротичного розладу може бути дуже важко, оскільки діти не завжди з задоволенням йдуть на контакт. Крім цього, розв’язувати проблеми важко у тих випадках, коли мова йде про неблагополучну або неповну сім'ю. Консультація лікаря допоможе виявити причини та визначитися з курсом терапії (відвідування психолога, приймання медикаментів). 

 

Алергія Асиметрія черепа, голови чи обличчя у дітей Біль та судоми у ногах Біль у спині чи кінцівках у дітей Варикоз Вегетативні розлади Гіпертонія Температура неясного генезу Тривала слабкість, розбитість, нестача сил Ревматоїдний артрит Хвороби травлення Ішемічна хвороба серця Кардіоміопатія Тахікардія Синусова брадикардія Екстрасистолія Фібриляція передсердь Серцева недостатність Склеродермія Феномен Рейно Системна червона вовчанка Юнацький ревматоїдний артрит Системні васкуліти Оніміння різних частин тіла Стани після інсульту Дисциркуляторна енцефалопатія Мігрень Запаморочення Міастенія Судоми Невралгії, лицьовий біль Деформація грудної клітини у дітей Полінейропатія Наслідки ЧМТ Дисплазія кульшових суглобів Головний біль у дітей Грижі міжхребцевих дисків Тромбоз та тромбофлебіт Невротичні розлади у дітей Затримка або відхилення розвитку М’язова кривошия Рахіт Різна довжина ніг у дітей Обмежене відведення стегон у дітей Кульгавість у дітей Ураження ЦНС у дітей
Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка