Меню
Єдиний колл-центр 044 360 70 50
пн-пт: з 8 до 22
сб-нд: з 8 до 20
ЗАПИСАТИСЬ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ

Обмежене відведення стегон у дітей

  1. IVR
  2. Захворювання
  3. Обмежене відведення стегон у дітей

На кожну 1000 новонароджених припадає 2-3 малюка з порушеним розвитком кульшових суглобів. Такий стан називають дисплазією, яка може мати 3 ступені важкості: передвивих, підвивих та вивих. За відсутності лікування дитина буде мати порушення ходи, кульгати. У дорослому житті можливе швидке виникнення артрозу ще у молодому віці, болю в суглобах. 

Хто ризикує мати обмежене відведення стегон після народження?

Поєднання внутрішніх і зовнішніх факторів призводить до виникнення цієї вади. Серед причин обмеженого відведення стегон у дітей:

  • гормональні порушення матері;
  • токсикози вагітності;
  • спадковість;
  • вплив екології;
  • вплив деяких ліків;
  • вузький таз та патологія матки у матері. 

Які симптоми порушеного відведення стегон дитини?

Неблагополуччя найчастіше помічає ортопед. Молоді мами у перші місяці легко можуть пропустити цю патологію. Ось чому важливо проходити у лікарів-спеціалістів профілактичні огляди від народження. 

Як можна клінічно виявити діагноз? Лікар згинає ніжки до прямого кута у кульшових і колінних суглобах і плавно без ривків проводить розведення стегон, воно при діагнозі дисплазії кульшових суглобів значно обмежене та складає менше 70° 

Діагностика обмеженого відведення стегон у малюків

Діагноз підтверджує УЗД та рентген у прямій проекції. Ці дослідження є рутинними для всіх немовлят у 3 місяці. Рентген призначається, якщо є питання після УЗД кульшових суглобів. 

Лікування обмеженого відведення кульшового суглоба у дітей

На ранній стадії, з народження лікування консервативне спеціальними ортопедичними конструкціями. У півроку потрібне у більшості випадків гіпсування або більш складні апарати. Старших діток оперують, змінюючи форму суглоба, наближаючи її до нормальної. 

Усім дітям, що мають певну ступінь дисплазії, або якщо такий діагноз був встановлений після народження і пролікований, рекомендують масаж, ЛФК. Вони відвідують спеціальну медичну групу на фізкультурі у школі. Їм не можна бігати і стрибати. Натомість, добре впливає плавання як на загальний розвиток, так і на суглоби. 

Вчасно виявлене обмежене відведення стегон є запорукою видужання. Зверніться до ортопеда у плановому порядку, щоб переконатися, що малюк розвивається добре.

 

Температура неясного генезу Тривала слабкість, розбитість, нестача сил Ревматоїдний артрит Хвороби травлення Алергія Ішемічна хвороба серця Гіпертонія Кардіоміопатія Фібриляція передсердь Тахікардія Синусова брадикардія Екстрасистолія Серцева недостатність Склеродермія Юнацький ревматоїдний артрит Феномен Рейно Системна червона вовчанка Системні васкуліти Оніміння різних частин тіла Стани після інсульту Мігрень Запаморочення Міастенія Судоми Невралгії, лицьовий біль Вегетативні розлади Полінейропатія Наслідки ЧМТ Грижі міжхребцевих дисків Дисциркуляторна енцефалопатія Варикоз Тромбоз та тромбофлебіт Біль та судоми у ногах Невротичні розлади у дітей Затримка або відхилення розвитку Дисплазія кульшових суглобів М’язова кривошия Рахіт Асиметрія черепа, голови чи обличчя у дітей Різна довжина ніг у дітей Деформація грудної клітини у дітей Обмежене відведення стегон у дітей Кульгавість у дітей Біль у спині чи кінцівках у дітей Ураження ЦНС у дітей Головний біль у дітей
Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка