Меню
Єдиний колл-центр 044 360 70 50
пн-пт: з 8 до 22
сб-нд: з 8 до 20
ЗАПИСАТИСЬ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ

Полінейропатія

 1. IVR
 2. Захворювання
 3. Полінейропатія

Полінейропатія – складне захворювання, яке призводить до часткової або повної втрати чутливості верхніх та нижніх кінцівок. Хвороба пов'язана з множинним ураженням нервів. У перекладі з грецької полінейропатія означає «захворювання багатьох нервів». Позбавитися від неприємних відчуттів без допомоги лікаря неможливо. Також варто зазначити, що лікування хвороби має довготривалий характер.

Причини виникнення полінейропатії

Більшість пацієнтів, які скаржаться на появу неприємних відчуттів, має в анамнезі діагноз цукровий діабет. Ця хвороба значною мірою впливає на стан судин та неврологічну систему. Неправильно підібрана інсулінотерапія та недостатній контроль – головні причини виникнення полінейропатій верхніх та нижніх кінцівок.

Захворювання часто супроводжується дефіцитом вітамінів групи В. До інших поширених причин розвитку хвороби відносять:

 • спадкові захворювання;
 • аутоімунні захворювання;
 • патології щитоподібної залози;
 • вживання деяких лікарських препаратів;
 • вживання токсичних речовин (алкоголь).

Крім цього, розвиток полінейропатії зустрічається у вагітних жінок. Недостатнє кровопостачання, реакція організму на плід та дефіцит вітамінів – поширені причини.

Симптоми розвитку полінейропатії

Хворі на полінейропатію скаржаться на появу неприємних відчуттів у кінцівках. Свербіж, «мурашки по тілу», недостатня чутливість, оніміння – всі ці симптоми вказують на те, що хвороба починає розвиватися. Деякі хворі помічають й інші зміни у своєму організмі:

 • задишка та прискорене серцебиття;
 • тремор та сіпання рук і ніг;
 • біль пекучого характеру;
 • гіпотрофія м'язів;
 • запаморочення та пітливість.

Спираючись на перелік симптомів, які тривожать хворого, вдається визначити стадію розвитку та пропонувати ефективну терапію.

Лікування полінейропатії верхніх та нижніх кінцівок

Насамперед хворому необхідно звернутися до кваліфікованого невролога. Лікар зробить висновки стосовно перебігу хвороби, враховуючи симптоми. Лікування пацієнтів з цукровим діабетом починається з постійного контролю рівня глюкози у крові.

Захворювання, викликане токсичними речовинами, потребує повної відмови від їх вживання. Авітаміноз, який спричинив розвиток полінейропатії, усувається лікарськими препаратами. Самолікування шкідливе для здоров'я, тому необхідна консультація невропатолога.

 

Алергія Асиметрія черепа, голови чи обличчя у дітей Біль та судоми у ногах Біль у спині чи кінцівках у дітей Варикоз Вегетативні розлади Гіпертонія Температура неясного генезу Тривала слабкість, розбитість, нестача сил Ревматоїдний артрит Хвороби травлення Ішемічна хвороба серця Кардіоміопатія Тахікардія Синусова брадикардія Екстрасистолія Фібриляція передсердь Серцева недостатність Склеродермія Феномен Рейно Системна червона вовчанка Юнацький ревматоїдний артрит Системні васкуліти Оніміння різних частин тіла Стани після інсульту Дисциркуляторна енцефалопатія Мігрень Запаморочення Міастенія Судоми Невралгії, лицьовий біль Деформація грудної клітини у дітей Полінейропатія Наслідки ЧМТ Дисплазія кульшових суглобів Головний біль у дітей Грижі міжхребцевих дисків Тромбоз та тромбофлебіт Невротичні розлади у дітей Затримка або відхилення розвитку М’язова кривошия Рахіт Різна довжина ніг у дітей Обмежене відведення стегон у дітей Кульгавість у дітей Ураження ЦНС у дітей
Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка