Меню
Єдиний колл-центр 044 360 70 50
пн-пт: з 8 до 22
сб-нд: з 8 до 20
ЗАПИСАТИСЬ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ

Післяпологова реабілітація

 1. IVR
 2. Спеціальні Програми
 3. Післяпологова реабілітація
Про програму Причини і симптоми Як все відбувається?

Курс занять в ультрасучасних реабілітаційних центрах під наглядом професійного реабілітолога.

Допомагає зняти дискомфорт і біль у спині, безпечно повернути тонус м'язів тазового дна, живота, ніг.

Спеціально розроблений для жінок:
 • від 2-х місяців після фізіологічних пологів;
 • від 6-ти місяців після кесаревого розтину;
 • які практикують грудне вигодовування;
 • із хронічними проблемами спини і суглобів;
 • які бажають повернутися у форму після народження дитини.
1527537262_146.jpg
Що входить до програми?
 • План дій у кожному конкретному випадку визначає лікар під час обов'язкової первинної консультації.
 • Комп'ютерне тестування для діагностики сили, амплітуди і стану м'язового корсету та суглобів.
 • Наповнення програми реабілітації розробляють індивідуально для кожної жінки, воно залежить від стану її здоров’я, часу після пологів, наявності супутніх захворювань і фізіологічних особливостей.
 • Комплекс вправ, спеціально розроблений для жінок після пологів провідними фахівцями з післяпологової реабілітації та гінекології.
 • Курс занять за фінсько-німецькою методикою DAVID на комп'ютеризованих медичних тренажерах.
 • Супровід реабілітолога під час занять.

Базова програма може бути доповнена підготовчим курсом спеціальної м'язово-суглобової гімнастики, а за наявності сильного болю – курсом лікування для зняття гострого стану.

Чому варто пройти програму відновлення в реабілітаційних центрах на базі інституту вертебрології і реабілітації?

Після пологів жінки повертаються до звичного способу життя, домашніх навантажень і занять спортом.

Незбалансовані та недозовані навантаження, нехтування протипоказаннями, а також неправильно підібрана амплітуда рухів можуть відсунути процес відновлення організму після пологів на кілька кроків назад або навіть нашкодити, оскільки м'язи і суглоби в цей період дуже уразливі.

Підхід до занять повинен бути максимально продуманим і побудованим з урахуванням фізіологічних особливостей жінок після пологів, інакше тренування можуть призвести до пошкоджень суглобів, розвитку вивихів, підвивихів, формування гриж білої лінії живота і навіть до порушення роботи гормональної сфери і процесу лактації.

Програма відновлення хребта та м'язового корсета розроблена з урахуванням усіх фізіологічних змін, які відбуваються в організмі жінки в цей період.

Індивідуальний курс за методикою DAVID, а також комплекс вправ відновлювальної гімнастики підбирається кваліфікованим лікарем і виконується під наглядом професійного реабілітолога.

важливо знати: що відбувається в організмі жінки під час і після вагітності?

Під час вагітності в організмі жінки відбувається низка змін, які прямо чи опосередковано впливають на хребет.

1. зміни в сполучних тканинах (зв'язки, сухожилля)

Під час вагітності в організмі жінки підвищується концентрація таких гормонів, як релаксин і прогестерон, завданням яких є розслаблення і збільшення еластичності сполучних тканин.

Під впливом гормонів стабільність суглобів і хребта жінки зменшується, зв'язки і сухожилля стають слабкими. Усе це може призвести до перевантаження хребта, нестабільності суглобів, зміщення і підвивихів. Нестабільність міжхребцевих суглобів призводить до подразнення та здавлювання нервових корінців, що викликає гострий біль у спині.

2. Зміни у м'язах

Черевна мускулатура перерозтягується в період виношування дитини. М'язи живота стають тоншими, а біла лінія живота – значно ширшою і може сягати до 42 мм.

Це, у свою чергу, призводить до значного скорочення м'язів попереку, які після народження дитини знаходяться в напруженому стані. Тому в більшості жінок після пологів при натягу м'язів під час нахилів, присідань або піднімання важких предметів болить спина в ділянці попереку.

1527538269_157.png
3. Зміни осанки

Для компенсації зміщеного центра ваги у жінки мимоволі змінюється постава – зростаючий живіт вона намагається висунути вперед, а плечі відвести назад. Хребет у такому випадку сильно вигинається, на нього припадає велике фізичне навантаження і це викликає сильний біль у ділянці спини.

Також за наявності супутніх чинників надлишковий прогин поперекового відділу хребта може перейти в патологічний стан, що по-науковому називається гіперлордоз. Цьому можуть сприяти хронічні захворювання і травми хребта, порушення постави, зайва вага, сидячий спосіб життя, брак фізичних навантажень та інші фактори.

1527538512_160.png
4. Підвищене навантаження на хребет

За час вагітності жінка може набрати до 20 кг, що, безумовно, збільшує навантаження на хребет і ноги.

Підвищене навантаження в поєднанні з вищеописаними фізіологічними змінами, які відбуваються в організмі жінки під час вагітності, підвищує ризик виникнення або загострення таких захворювань спини, як остеохондроз, протрузії та міжхребцеві грижі. Ці захворювання можуть викликати дискомфорт і сильний біль у спині жінки.

1527538711_163.png
Як все відбувається?
1. Консультація лікаря

Програма відновлення починається з обов'язкової консультації лікаря, який проводить огляд жінки: оцінює стан хребта, суглобів, м'язів преса і спини, ступінь зміни постави. Залежно від її фізичного стану і фізіологічних особливостей лікар призначає курс реабілітації.

2. Для зняття гострих станів – лікувальний курс (у разі потреби)

Лікувальний курс лікар призначає в разі загострення хронічних захворювань і сильного болю в спині, для зняття гострого стану перед фізичними навантаженнями. Використовуються тільки безпечні методи, з урахуванням протипоказань і фізіологічних особливостей жінки.

3. Індивідуальні заняття лікувальною гімнастикою з реабілітологом

Комплекс вправ, спрямований на відновлення хребта та м'язового корсета жінки на ранніх термінах після пологів. Курс призначається як підготовка й адаптація м'язів до наступного етапу – занять на тренажерах David.

4. Курс відновлення за методикою david

Заняття на комп'ютеризованих медичних тренажерах під наглядом професійного реабілітолога.

ПЕРВИННА КОМП'ЮТЕРНА ДІАГНОСТИКА

Під керівництвом реабілітолога жінка проходить первинну діагностику сили м'язів і рухливості на тренажерах David. За результатами діагностики реабілітолог складає індивідуальну програму відновлення, з урахуванням усіх фізіологічних особливостей жінки. У деяких випадках, в залежності від стану жінки, діагностичне тестування може відбуватися пізніше за рекомендацією лікаря.

ПОЧАТОК КУРСУ ЗА МЕТОДИКОЮ DAVID

Базовий курс складається з 12 занять під обов'язковим наглядом професійного реабілітолога і контролем лікаря. Заняття проходять на медичних тренажерах, що дають можливість безпечно впливати на хребет, суглоби і м'язи жінки, з огляду на уразливість і слабкість сполучних тканин після періоду вагітності.

ПРОМІЖНА ДІАГНОСТИКА

Після 4-6 заняття проводиться проміжна діагностика стану жінки. Реабілітолог оцінює результати тестування і стан м'язів у динаміці для корекції програми.

ПРОДОВЖЕННЯ КУРСУ ЗА МЕТОДИКОЮ DAVID

Продовження курсу відновлення спрямоване на збільшення сили та витривалості глибоких м'язів для відновлення правильної біомеханіки рухів у хребті.

ЗАКЛЮЧНА ДІАГНОСТИКА І КОНСУЛЬТАЦІЯ

Після 12 занять уже видно результати покращення показників сили м'язів і рухливості суглобів. Реабілітолог і лікар докладно коментують результати пройденого курсу відновлення, дають необхідні рекомендації для молодої мами.

Як проходить заняття за методикою DAVID?
 • Лікувальне заняття складається з обов'язкової розминки та підготовки до навантаження під керівництвом реабілітолога.
 • Кожен підхід до вправи контролюється як реабілітологом, так і самою пацієнткою за допомогою комп'ютерного екрана тренажера David, де видно всі необхідні показники на момент виконання вправи.
 • Після кожного підходу і в кінці заняття реабілітолог виконує із пацієнткою спеціальні вправи на розтяжку м'язів.
 • Тривалість заняття – 60 хвилин.
 • Базовий курс відновлення складається з 12 занять на медичних тренажерах і 3-х комп'ютерних тестувань: перед початком занять, після 4-6 заняття (проміжне), заключне – після 12 заняття.
Чому методика DAVID ідеально підходить жінкам після пологів?
1527540525_181.png
Максимальна безпека
 • Медичні тренажери DAVID були розроблені фінсько-німецькими фахівцями в галузі спортивної медицини, реабілітації та ортопедії.
 • Унікальність методики полягає в тому, що з допомогою комп'ютера для жінки підбирається максимально безпечна і ефективна програма з урахуванням усіх індивідуальних особливостей, що неможливо на звичайних фітнес-тренажерах. Це дає можливість дбайливо і точно впливати виключно на цільові м'язи. Правильно підібрані навантаження й амплітуда рухів зводять до нуля ризик виникнення травм.
 • Устаткування налаштовується з урахуванням зросту, ваги, віку та інших анатомічних особливостей жінки.
1527540648_182.png
Помітне зниження болю в спині
 • 90% пацієнтів відзначають значне зниження болю і дискомфорту в спині завдяки курсу реабілітації за методикою DAVID.
 • Проблемні зони спини ізолюються й отримують рівно стільки навантаження, скільки потрібно для поступового відновлення та зміцнення глибоких м'язів.
1527540742_183.png
Відновлення пошкоджених до або під час вагітності міжхребцевих дисків
 • Заняття за методикою DAVID покращують обмін речовин і живлення тканин міжхребцевих дисків, відновлюючи їх еластичність. Це сприяє загоєнню пошкоджених дисків.
 • Методика David дає змогу опрацьовувати дрібні глибокі м'язи спини і контролювати рухи в правильній амплітуді, запобігаючи гіпермобільності та подальшому блокуванню суглоба.
1527540833_184.png
Програма максимально інтерактивна
 • Кожен тренажер оснащений програмним забезпеченням EVE з моментальним зворотним зв'язком на комп'ютерний екран. Це дає можливість регулювати рівень навантаження, кількість повторень, темп і амплітуду рухів.
 • Реабілітолог стежить за показниками системи і веде запис кожного сеансу. Таким чином лікар і реабілітолог можуть бачити досягнутий прогрес у динаміці та своєчасно коригувати програму в разі потреби.
Індивідуальні заняття відновлювальною гімнастикою з реабілітологом
1527540245_178.png
1527540255_179.png
 • Програма складена таким чином, що підходить жінкам навіть на ранніх етапах (близько 2 місяців після пологів).
 • У розробці комплексу вправ брали участь лікарі Інституту вертебрології та реабілітації, а також запрошені експерти: провідні гінекологи і фахівці з післяпологової реабілітації.
 • На основі розробленого комплексу кваліфікований реабілітолог підбирає програму занять індивідуально для кожної жінки після обов'язкової консультації лікаря.
 • Лікар і реабілітолог регулярно відстежують досягнутий прогрес у динаміці і можуть своєчасно коригувати рівень складності вправ за необхідності.
 • Правильно підібрані фізичні навантаження відновлюють кровообіг і усувають венозний застій, допомагаючи в боротьбі з післяпологовим варикозом.
 • Вправи спрямовані на відновлення м'язів спини, ніг, живота і тазового дна, які є найбільш уразливими під час вагітності і після пологів. Також сприяють поліпшенню кровопостачання органів малого тазу, відновленню їх правильного анатомічного положення та функціонального стану.
Про програму Причини і симптоми Як все відбувається?
Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка
Усього голосів: 24
Середня оцінка: 4.6