Меню
Єдиний колл-центр 044 360 70 50
пн-пт: з 8 до 22
сб-нд: з 8 до 20
ЗАПИСАТИСЬ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ

Рахіт

  1. IVR
  2. Захворювання
  3. Рахіт

Випадки цього захворювання описані в усіх країнах світу, так як зустрічаються повсюдно, причому не лише у дітей раннього віку, а й дедалі частіше у підлітків.

В силу активності процесів перебудови кісткової тканини, діти перших років життя, особливо недоношені, мають серйозну потребу у фосфаті, кальцієвих солях і вітаміні D, адже саме дефіцит цих мінералів в організмі говорить про наявність рахіту і призводить до наступної затримки росту.

Крім іншого, до факторів розвитку відносять і спадковість, і нераціональне харчування, і збитий режим дня, і нестачу свіжого повітря, і порушення процесів всмоктування вищезазначених вітамінів в кишківнику, і супутні розлади здоров’я.

Як помітити?

Перш за все, звернути увагу на наступні ознаки рахіту: посилена пітливість, що може спричинити облисіння потилиці, лякливість, неспокійна поведінка, зниження апетиту. Можливі розлади травлення, сеча має неприємний різкий запах.

А за 2-3 тижні з'являються симптоми зміни кісткової тканини: край тім’ячка стає податливим, потиличні кістки та кістки черепа м’якшають, відбувається деформація голови, грудної клітки, кісток кінцівок, лобових горбів.

Період розпалу хвороби зазвичай настає в кінці першого півріччя малюка. Згодом на ребрах виникають ущільнення у вигляді «рахітичних чоток»,  а на зап'ястках - «рахітичних браслетів».

Коли навантаження на кістки збільшується, наприклад, дитина починає самостійно ходити, відповідно викривляється хребет дитини, грудна клітина, таз та ноги. Останні приймають форму літери «О», рідше «Х».

Професійна діагностика

Поява перших з перелічених симптомів — маячок, який інформує вас негайно звернутися до дитячого ортопеда.

Мінімальна програма досліджень включає збір і аналіз генеалогічного і клінічного анамнезу, результатів огляду і пробу Стулковича (кальцій сечі).

Найбільш безпечною та доступною вважають аналіз сечі. Для виявлення рахіту характерна негативна проба Сулковича. При підвищенні її значень до 3-4 лікувальна доза вітаміну Д знижується до профілактичної або скасовується.

Максимальна ж програма досліджень властива для важких форм. Вона включає визначення рівня кальцію і фосфору в плазмі крові, визначення активності лужної фосфатази, добової екскреції кальцію і фосфору з сечею, рентгенограму або ультразвукове дослідження трубчастих кісток передпліччя, визначення рівня метаболітів вітаміну Д в плазмі крові, визначення кислотно-основного стану.

Лікування

Лікування має бути комплексним, тривалим, індивідуальним і направленим на усунення причин захворювання.

Необхідне повноцінне харчування, правильне вигодовування, своєчасне введення прикорму, вітамінів, дотримання режиму дня і всіх гігієнічних правил догляду за дитиною, достатнє перебування на свіжому повітрі, лікувальний масаж, гімнастика, загартовуючі процедури: повітряні ванни, сон на повітрі. Лікувальні дози вітамінів Д2, С, В1, В6, В2, фолієвої кислоти, Магне-В6 призначає лікар.

Вітаміни особливо Д2 при лікуванні рахіту приймаються тільки за призначенням лікаря, щоб уникнути передозування. Призначають препарати кальцію.

Специфічна профілактика рахіту в сучасних умовах повинна проводитися з урахуванням факторів ризику, серед яких особливе значення мають супутня патологія шлунково-кишкового тракту і нирок, прискорені темпи збільшення у масі і зростанні на першому році життя, а також недоношеність, внутрішньоутробна гіпотрофія і патологія раннього неонатального періоду.

 

Алергія Асиметрія черепа, голови чи обличчя у дітей Біль та судоми у ногах Біль у спині чи кінцівках у дітей Варикоз Вегетативні розлади Гіпертонія Температура неясного генезу Тривала слабкість, розбитість, нестача сил Ревматоїдний артрит Хвороби травлення Ішемічна хвороба серця Кардіоміопатія Тахікардія Синусова брадикардія Екстрасистолія Фібриляція передсердь Серцева недостатність Склеродермія Феномен Рейно Системна червона вовчанка Юнацький ревматоїдний артрит Системні васкуліти Оніміння різних частин тіла Стани після інсульту Дисциркуляторна енцефалопатія Мігрень Запаморочення Міастенія Судоми Невралгії, лицьовий біль Деформація грудної клітини у дітей Полінейропатія Наслідки ЧМТ Дисплазія кульшових суглобів Головний біль у дітей Грижі міжхребцевих дисків Тромбоз та тромбофлебіт Невротичні розлади у дітей Затримка або відхилення розвитку М’язова кривошия Рахіт Різна довжина ніг у дітей Обмежене відведення стегон у дітей Кульгавість у дітей Ураження ЦНС у дітей
Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка