Меню
Єдиний колл-центр 044 360 70 50
пн-пт: з 8 до 22
сб-нд: з 8 до 20
ЗАПИСАТИСЬ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ

Різна довжина ніг у дітей

  1. IVR
  2. Захворювання
  3. Різна довжина ніг у дітей

Синдром «короткої ноги»  — дуже серйозна проблема, яка спричинює порушення роботи всього опорно-рухового апарату і організму в цілому. У дітей асиметрія кінцівок викликає важчі ускладнення, ніж у дорослих пацієнтів. Порушується формування хребта і суглобів, у важких і запущених випадках розвиваються остеоходроз, сколіоз, можливі незворотні дегенеративні процеси у суглобах і кістковій тканині. 

Симптоми 

Різна довжина ніг у немовлят не впадає в око і визначити його недосвідченим батькам самостійно неможливо. У старших дітей на можливу асиметрію кінцівок опосередковано вказує кульгавість чи різне положення штанин у положенні стоячи.  

Причини 

Про патологічне вкорочення кінцівок говорять у випадках, коли одна нога коротша за іншу більше, ніж на 0,5 см. Розрізняють справжнє і хибне вкорочення ніг. Справжнє — доволі рідкісна патологія, спричинена різною довжиною кісток. Хибне вкорочення ніжок у немовлят найчастіше виникає внаслідок дисплазії тазостегнового суглоба. 

Серед інших можливих причин вкорочення кінцівок:

  • Патології нервової системи;
  • Патології внутрішньоутробного розвитку;
  • М’язовий гіпертонус;
  • Ускладнення інфекційних хвороб;
  • Пологові та післяпологові травми. 

Діагностика 

Патологія діагностується під час стандартного огляду у ортопеда. Для уточнення природи патології та ступеня ураження лікар може призначити рентгенологічне обстеження, КТ або МРТ. 

Лікування 

Тактика лікування обирається в залежності від особливостей конкретного клінічного випадку та віку пацієнта. Немовлятам і малюкам призначається консервативне лікування, направлене на зміцнення м’язів і зв’язок. Призначається мануальна терапія та ортопедичне взуття.   

Якщо у пацієнта виявлено вивих чи підвивих стегнового суглоба, призначається носіння фіксуючих засобів, комплекси вправ лікувальної гімнасти та масаж. У випадку нейрогенної асиметрії кінцівок у курс лікування включають медикаментозне лікування та фізіотерапевтичні процедури. 

Профілактика 

До профілактичних заходів насамперед відносять правильне харчування і фізичні навантаження адекватні віку дитини, спрямовані на гармонійний розвиток опорно-рухової системи. Важливо проходити профілактичні огляди у ортопеда 2 рази на рік. Якщо у вашої дитини буде виявлено проблему, наші ортопеди зроблять все потрібне, щоб усунути її та запобігти розвитку ускладнень.

 

 

Температура неясного генезу Тривала слабкість, розбитість, нестача сил Ревматоїдний артрит Хвороби травлення Алергія Ішемічна хвороба серця Гіпертонія Кардіоміопатія Фібриляція передсердь Тахікардія Синусова брадикардія Екстрасистолія Серцева недостатність Склеродермія Юнацький ревматоїдний артрит Феномен Рейно Системна червона вовчанка Системні васкуліти Оніміння різних частин тіла Стани після інсульту Мігрень Запаморочення Міастенія Судоми Невралгії, лицьовий біль Вегетативні розлади Полінейропатія Наслідки ЧМТ Грижі міжхребцевих дисків Дисциркуляторна енцефалопатія Варикоз Тромбоз та тромбофлебіт Біль та судоми у ногах Невротичні розлади у дітей Затримка або відхилення розвитку Дисплазія кульшових суглобів М’язова кривошия Рахіт Асиметрія черепа, голови чи обличчя у дітей Різна довжина ніг у дітей Деформація грудної клітини у дітей Обмежене відведення стегон у дітей Кульгавість у дітей Біль у спині чи кінцівках у дітей Ураження ЦНС у дітей Головний біль у дітей
Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка