Меню
Єдиний колл-центр 044 360 70 50
пн-пт: з 8 до 22
сб-нд: з 8 до 20
ЗАПИСАТИСЬ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ

Різна довжина ніг у дітей

  1. IVR
  2. Захворювання
  3. Різна довжина ніг у дітей

Синдром «короткої ноги»  — дуже серйозна проблема, яка спричинює порушення роботи всього опорно-рухового апарату і організму в цілому. У дітей асиметрія кінцівок викликає важчі ускладнення, ніж у дорослих пацієнтів. Порушується формування хребта і суглобів, у важких і запущених випадках розвиваються остеоходроз, сколіоз, можливі незворотні дегенеративні процеси у суглобах і кістковій тканині. 

Симптоми 

Різна довжина ніг у немовлят не впадає в око і визначити його недосвідченим батькам самостійно неможливо. У старших дітей на можливу асиметрію кінцівок опосередковано вказує кульгавість чи різне положення штанин у положенні стоячи.  

Причини 

Про патологічне вкорочення кінцівок говорять у випадках, коли одна нога коротша за іншу більше, ніж на 0,5 см. Розрізняють справжнє і хибне вкорочення ніг. Справжнє — доволі рідкісна патологія, спричинена різною довжиною кісток. Хибне вкорочення ніжок у немовлят найчастіше виникає внаслідок дисплазії тазостегнового суглоба. 

Серед інших можливих причин вкорочення кінцівок:

  • Патології нервової системи;
  • Патології внутрішньоутробного розвитку;
  • М’язовий гіпертонус;
  • Ускладнення інфекційних хвороб;
  • Пологові та післяпологові травми. 

Діагностика 

Патологія діагностується під час стандартного огляду у ортопеда. Для уточнення природи патології та ступеня ураження лікар може призначити рентгенологічне обстеження, КТ або МРТ. 

Лікування 

Тактика лікування обирається в залежності від особливостей конкретного клінічного випадку та віку пацієнта. Немовлятам і малюкам призначається консервативне лікування, направлене на зміцнення м’язів і зв’язок. Призначається мануальна терапія та ортопедичне взуття.   

Якщо у пацієнта виявлено вивих чи підвивих стегнового суглоба, призначається носіння фіксуючих засобів, комплекси вправ лікувальної гімнасти та масаж. У випадку нейрогенної асиметрії кінцівок у курс лікування включають медикаментозне лікування та фізіотерапевтичні процедури. 

Профілактика 

До профілактичних заходів насамперед відносять правильне харчування і фізичні навантаження адекватні віку дитини, спрямовані на гармонійний розвиток опорно-рухової системи. Важливо проходити профілактичні огляди у ортопеда 2 рази на рік. Якщо у вашої дитини буде виявлено проблему, наші ортопеди зроблять все потрібне, щоб усунути її та запобігти розвитку ускладнень.

 

 

Алергія Асиметрія черепа, голови чи обличчя у дітей Біль та судоми у ногах Біль у спині чи кінцівках у дітей Варикоз Вегетативні розлади Гіпертонія Температура неясного генезу Тривала слабкість, розбитість, нестача сил Ревматоїдний артрит Хвороби травлення Ішемічна хвороба серця Кардіоміопатія Тахікардія Синусова брадикардія Екстрасистолія Фібриляція передсердь Серцева недостатність Склеродермія Феномен Рейно Системна червона вовчанка Юнацький ревматоїдний артрит Системні васкуліти Оніміння різних частин тіла Стани після інсульту Дисциркуляторна енцефалопатія Мігрень Запаморочення Міастенія Судоми Невралгії, лицьовий біль Деформація грудної клітини у дітей Полінейропатія Наслідки ЧМТ Дисплазія кульшових суглобів Головний біль у дітей Грижі міжхребцевих дисків Тромбоз та тромбофлебіт Невротичні розлади у дітей Затримка або відхилення розвитку М’язова кривошия Рахіт Різна довжина ніг у дітей Обмежене відведення стегон у дітей Кульгавість у дітей Ураження ЦНС у дітей
Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка