Меню
Єдиний колл-центр 044 360 70 50
пн-пт: з 8 до 22
сб-нд: з 8 до 20
ЗАПИСАТИСЬ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ

Системна червона вовчанка

  1. IVR
  2. Захворювання
  3. Системна червона вовчанка

Системна червона вовчанка: причини, симптоми, лікування

Системна червона вовчанка – це захворювання, яке має аутоімунний характер. Дослідження підтверджують, що хвороба не передається від людини до людини через повітря або дотик. Причиною захворювання у дитячому віці може стати стресова ситуація, однак частіше вовчанку діагностують у дорослих.

Причини виникнення системної вовчанки

Системна червона вовчанка належить до категорії аутоімунних захворювань. Це означає, що імунна система атакує власні клітини як хвороботворні. Процес незворотний, тому пацієнтам потрібно проходити курс лікування кожного року під керівництвом лікаря-ревматолога.

Оскільки імунна система не розрізняє власні клітини та чужі, з'являється набряк та почервоніння шкіри. Аутоімунна реакція супроводжується болем, неприємними відчуттями та постійним дискомфортом. Помітивши ознаки розвитку вовчанки, слід негайно звернутися за допомогою до лікаря.

Симптоми системної червоної вовчанки

Особливістю перебігу системної червоної вовчанки вважається повільний розвиток захворювання. Ця стадія може тривати від кількох тижнів до кількох років. Пацієнти скаржаться на підвищену стомлюваність, сонливість та загальне зниження самопочуття.

Без надання медичної допомоги з'являються інші симптоми:

  • поява фоточутливості;
  • виразки у роті та носі;
  • підвищення температури тіла без причини;
  • ураження епідермісу та слизових оболонок;
  • надмірне випадання волосся;
  • біль в суглобах та м'язах.

Іноді у хворих розвивається феномен Рейно, який проявляється побілінням пальців рук та ніг після перебування на холоді. Підвищена чутливість до ультрафіолету також вважається симптомом розвитку хвороби.

Лікування системної вовчанки

Консультація лікаря-ревматолога необхідна для збору анамнезу та призначення додаткових досліджень. Діагностика захворювання допомагає вибрати правильну терапію та позбутися від больових відчуттів. Лікування засновується на використанні ліків, які здатні пригальмувати аутоімунні процеси.

Перехід до стадії ремісії відбувається завдяки використанню препаратів у високих дозах. Згодом кількість ліків зменшується, а захворювання вдається взяти під контроль. Лікар-ревматолог допоможе підібрати правильну терапію, запобігти ускладненням та контролювати перебіг системної червоної вовчанки.

Алергія Асиметрія черепа, голови чи обличчя у дітей Біль та судоми у ногах Біль у спині чи кінцівках у дітей Варикоз Вегетативні розлади Гіпертонія Температура неясного генезу Тривала слабкість, розбитість, нестача сил Ревматоїдний артрит Хвороби травлення Ішемічна хвороба серця Кардіоміопатія Тахікардія Синусова брадикардія Екстрасистолія Фібриляція передсердь Серцева недостатність Склеродермія Феномен Рейно Системна червона вовчанка Юнацький ревматоїдний артрит Системні васкуліти Оніміння різних частин тіла Стани після інсульту Дисциркуляторна енцефалопатія Мігрень Запаморочення Міастенія Судоми Невралгії, лицьовий біль Деформація грудної клітини у дітей Полінейропатія Наслідки ЧМТ Дисплазія кульшових суглобів Головний біль у дітей Грижі міжхребцевих дисків Тромбоз та тромбофлебіт Невротичні розлади у дітей Затримка або відхилення розвитку М’язова кривошия Рахіт Різна довжина ніг у дітей Обмежене відведення стегон у дітей Кульгавість у дітей Ураження ЦНС у дітей
Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка