Меню
Єдиний колл-центр 044 360 70 50
пн-пт: з 8 до 22
сб-нд: з 8 до 20
ЗАПИСАТИСЬ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ

Системні васкуліти

  1. IVR
  2. Захворювання
  3. Системні васкуліти

Системні васкуліти: причини, симптоми, лікування

Системні васкуліти – група захворювань, які проявляються у вигляді невеликих ранок на тілі. Хвороба може бути викликана інфекцією та вродженими вадами судин. Тонкі стінки, кровотечі та больові відчуття свідчать про необхідність звернутися за допомогою до лікаря.

Причини виникнення системних васкулітів

Захворювання може виникати через інфекцією, котра потрапила до кровотоку під час хірургічних операцій. Однак поширеними причинами розвитку хвороби є вплив речовин-алергенів, перенесених травм та температури. Перегрів та переохолодження стимулюють розвиток хвороби.

Спровокувати захворювання може прийом препаратів. Часто системні васкуліти є наслідком неконтрольованого вживання ліків. Набагато рідше виникнення захворювання пов'язують з лікуванням інших хвороб (пухлини, захворювання сполучної тканини).

Симптоми початку захворювання

Перші ознаки хвороби можна помітити неозброєним оком. Пацієнти скаржаться на свербіж у зоні сідниць, колін, стопи, верхніх кінцівок. Поява червоних плям на тілі, які виступають над епідермісом, може супроводжуватися болем, підвищенням температури та відчуттям дискомфорту.

Центральна частина вогнища запалювального процесу має некротичні прояви. При надавлюванні плями не зникають. У залежності від зони ураження судин можлива поява:

  • різкого болю у животі;
  • кишкових кровотеч;
  • нудоти та блювання;
  • виділення мокротиння з кров'ю;
  • важкого дихання.

Виникнення перших симптомів потребує негайної консультації лікаря, оскільки уражені судини припиняють приймати участь у кровообігу.

Лікування захворювання лікарем-ревматологом

Вибір терапії залежить від перебігу та стадії захворювання. Лікар-ревматолог збирає анамнез для підбору лікарських препаратів. При цьому спеціаліст бере до уваги симптоматику та самопочуття хворого. До переліку рекомендацій входить уникнення фізичних навантажень, дотримання дієти (не вживати речовини-алергени) та прийом призначених препаратів.

Тривалість лікування становить від двох до чотирьох місяців. За процесом реабілітації спостерігає лікар-ревматолог. Рішення відносно збільшення або зменшення доз ухвалює виключно спеціаліст. Дотримуйтесь рекомендацій ревматолога для швидкого одужання.

Температура неясного генезу Тривала слабкість, розбитість, нестача сил Ревматоїдний артрит Хвороби травлення Алергія Ішемічна хвороба серця Гіпертонія Кардіоміопатія Фібриляція передсердь Тахікардія Синусова брадикардія Екстрасистолія Серцева недостатність Склеродермія Юнацький ревматоїдний артрит Феномен Рейно Системна червона вовчанка Системні васкуліти Оніміння різних частин тіла Стани після інсульту Мігрень Запаморочення Міастенія Судоми Невралгії, лицьовий біль Вегетативні розлади Полінейропатія Наслідки ЧМТ Грижі міжхребцевих дисків Дисциркуляторна енцефалопатія Варикоз Тромбоз та тромбофлебіт Біль та судоми у ногах Невротичні розлади у дітей Затримка або відхилення розвитку Дисплазія кульшових суглобів М’язова кривошия Рахіт Асиметрія черепа, голови чи обличчя у дітей Різна довжина ніг у дітей Деформація грудної клітини у дітей Обмежене відведення стегон у дітей Кульгавість у дітей Біль у спині чи кінцівках у дітей Ураження ЦНС у дітей Головний біль у дітей
Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка