Меню
Єдиний колл-центр 044 360 70 50
пн-пт: з 8 до 22
сб-нд: з 8 до 20
ЗАПИСАТИСЬ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ

Склеродермія

  1. IVR
  2. Захворювання
  3. Склеродермія

Склеродермія: причини, симптоми, терапія

Дбайливе ставлення до здоров'я дозволяє своєчасно виявляти та надавати необхідне лікування дітям та дорослим. Проходити обстеження кожного року – обов'язково, тому не варто відкладати запис на прийом лікаря. Проте не кожне захворювання потребує додаткової діагностики.

Склеродермія – хвороба, яка має запальний характер. Помітити перші симптоми досить легко: шкіра та тканини стають твердими на дотик. Поява блиску також може свідчити про те, що розвивається захворювання. Обмежена склеродермія та системний склероз – два різновиди хвороби.

Причини виникнення захворювання

Хоча хвороба розповсюджена серед дітей та підлітків, встановити причину виникнення захворювання не вдалося. Лікарі припускають, що поява «твердої шкіри» викликана аутоімунними процесами в організмі. У зв'язку з цим у хворого виникають незворотні процеси, проявом яких є наступне:

  • набряки;
  • підвищення температури;
  • гіперпродукція фіброзної тканини.

Імунна система починає розпізнавати у власних клітинах ворожі, тому повністю вилікувати хворобу не вдається. Правильний вибір терапії допомагає зменшити дискомфорт та відновити звичне самопочуття.

Симптоми захворювання

На сьогодні не існує лабораторних аналізів, які б допомогли виявити розвиток захворювання на ранніх стадіях. У цьому випадку лікар-ревматолог орієнтується на скарги хворого та вивчає епідерміс. Гіперпродукція рубцевої тканини – не перший симптом, проте саме її помічають більшість пацієнтів.

Шкіра стає неприємною на дотик, з'являються спочатку коричневі, а потім білі плями на тілі, а також можна помітити появу «шрамів». Останній симптом пов'язаний з особливостями розвитку хвороби, а не з частим травмуванням епідермісу.

Лікування склеродермії

Обстеження у лікаря – перший крок на шляху до розв’язання проблеми. Ревматолог збирає анамнез та призначає курс лікування, який здатний зменшити відчуття дискомфорту. Послідовність та регулярність обстежень дозволяє мінімізувати вплив хвороби на організм.

Тривалість курсу лікування може відрізнятись в залежності від часу звернення, стадії захворювання та вибору ліків. Припинення запального процесу – головна мета лікаря-ревматолога. Після того як хвороба перестала атакувати інші тканини, вдається підібрати ефективну терапію.

Алергія Асиметрія черепа, голови чи обличчя у дітей Біль та судоми у ногах Біль у спині чи кінцівках у дітей Варикоз Вегетативні розлади Гіпертонія Температура неясного генезу Тривала слабкість, розбитість, нестача сил Ревматоїдний артрит Хвороби травлення Ішемічна хвороба серця Кардіоміопатія Тахікардія Синусова брадикардія Екстрасистолія Фібриляція передсердь Серцева недостатність Склеродермія Феномен Рейно Системна червона вовчанка Юнацький ревматоїдний артрит Системні васкуліти Оніміння різних частин тіла Стани після інсульту Дисциркуляторна енцефалопатія Мігрень Запаморочення Міастенія Судоми Невралгії, лицьовий біль Деформація грудної клітини у дітей Полінейропатія Наслідки ЧМТ Дисплазія кульшових суглобів Головний біль у дітей Грижі міжхребцевих дисків Тромбоз та тромбофлебіт Невротичні розлади у дітей Затримка або відхилення розвитку М’язова кривошия Рахіт Різна довжина ніг у дітей Обмежене відведення стегон у дітей Кульгавість у дітей Ураження ЦНС у дітей
Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка