Меню
Єдиний колл-центр 044 360 70 50
пн-пт: з 8 до 22
сб-нд: з 8 до 20
ЗАПИСАТИСЬ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ

Склеродермія

  1. IVR
  2. Захворювання
  3. Склеродермія

Склеродермія: причини, симптоми, терапія

Дбайливе ставлення до здоров'я дозволяє своєчасно виявляти та надавати необхідне лікування дітям та дорослим. Проходити обстеження кожного року – обов'язково, тому не варто відкладати запис на прийом лікаря. Проте не кожне захворювання потребує додаткової діагностики.

Склеродермія – хвороба, яка має запальний характер. Помітити перші симптоми досить легко: шкіра та тканини стають твердими на дотик. Поява блиску також може свідчити про те, що розвивається захворювання. Обмежена склеродермія та системний склероз – два різновиди хвороби.

Причини виникнення захворювання

Хоча хвороба розповсюджена серед дітей та підлітків, встановити причину виникнення захворювання не вдалося. Лікарі припускають, що поява «твердої шкіри» викликана аутоімунними процесами в організмі. У зв'язку з цим у хворого виникають незворотні процеси, проявом яких є наступне:

  • набряки;
  • підвищення температури;
  • гіперпродукція фіброзної тканини.

Імунна система починає розпізнавати у власних клітинах ворожі, тому повністю вилікувати хворобу не вдається. Правильний вибір терапії допомагає зменшити дискомфорт та відновити звичне самопочуття.

Симптоми захворювання

На сьогодні не існує лабораторних аналізів, які б допомогли виявити розвиток захворювання на ранніх стадіях. У цьому випадку лікар-ревматолог орієнтується на скарги хворого та вивчає епідерміс. Гіперпродукція рубцевої тканини – не перший симптом, проте саме її помічають більшість пацієнтів.

Шкіра стає неприємною на дотик, з'являються спочатку коричневі, а потім білі плями на тілі, а також можна помітити появу «шрамів». Останній симптом пов'язаний з особливостями розвитку хвороби, а не з частим травмуванням епідермісу.

Лікування склеродермії

Обстеження у лікаря – перший крок на шляху до розв’язання проблеми. Ревматолог збирає анамнез та призначає курс лікування, який здатний зменшити відчуття дискомфорту. Послідовність та регулярність обстежень дозволяє мінімізувати вплив хвороби на організм.

Тривалість курсу лікування може відрізнятись в залежності від часу звернення, стадії захворювання та вибору ліків. Припинення запального процесу – головна мета лікаря-ревматолога. Після того як хвороба перестала атакувати інші тканини, вдається підібрати ефективну терапію.

Температура неясного генезу Тривала слабкість, розбитість, нестача сил Ревматоїдний артрит Хвороби травлення Алергія Ішемічна хвороба серця Гіпертонія Кардіоміопатія Фібриляція передсердь Тахікардія Синусова брадикардія Екстрасистолія Серцева недостатність Склеродермія Юнацький ревматоїдний артрит Феномен Рейно Системна червона вовчанка Системні васкуліти Оніміння різних частин тіла Стани після інсульту Мігрень Запаморочення Міастенія Судоми Невралгії, лицьовий біль Вегетативні розлади Полінейропатія Наслідки ЧМТ Грижі міжхребцевих дисків Дисциркуляторна енцефалопатія Варикоз Тромбоз та тромбофлебіт Біль та судоми у ногах Невротичні розлади у дітей Затримка або відхилення розвитку Дисплазія кульшових суглобів М’язова кривошия Рахіт Асиметрія черепа, голови чи обличчя у дітей Різна довжина ніг у дітей Деформація грудної клітини у дітей Обмежене відведення стегон у дітей Кульгавість у дітей Біль у спині чи кінцівках у дітей Ураження ЦНС у дітей Головний біль у дітей
Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка