Меню
Єдиний колл-центр 044 360 70 50
пн-пт: з 8 до 22
сб-нд: з 8 до 20
ЗАПИСАТИСЬ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ

Тахікардія

 1. IVR
 2. Захворювання
 3. Тахікардія

Тахікардія це підвищене серцебиття (більше 90 за хвилину), що виникає внаслідок порушення частоти серцевих скорочень. У стані спокою їх норма складає 60-90 за хвилину.

Варто розуміти природу тахікардії, адже прискорене серцебиття не завжди може свідчити про наявність захворювання. Після фізичного чи психологічного навантаження, вживання напоїв із кофеїном, енергетиків та певних лікарських препаратів збільшення частоти пульсу є нормальною захисною реакцією організму. У стані спокою прискорене серцебиття може бути симптомом серцево-судинного захворювання, яке допоможе коректно діагностувати кардіолог нашої клініки.

ПРИЧИНИ ТАХІКАРДІЇ

Серед причин тахікардії виділяємо дві групи: інтракардіальні (безпосередньо пов’язані з серцем) та екстракардіальні (зовнішні фактори або захворювання інших органів).

Інтракардіальні охоплюють ряд захворювань і вроджених патологій серця та судин:

 • ішемічна хвороба серця;
 • артеріальна гіпертонія;
 • інфаркт міокарда;
 • серцева недостатність;
 • пороки серця;
 • кардіоміопатія та ін.

До екстракардіальних належать чинники, не пов’язані з безпосередньо з серцем:

 1. фізіологічні (надмірне навантаження, стреси, емоційне напруження);
 2. захворювання нервової системи;
 3. порушення роботи ендокринної системи;
 4. вживання енергетиків, напоїв, що тонізують;
 5. прийом певних ліків;
 6. паління та вживання алкоголю та ін.

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ

Якщо прискорене серцебиття супроводжують такі симптоми, як запаморочення, слабкість, швидка втомлюваність, погіршення апетиту, безсоння, відчуття нестачі повітря, задишка — це є привід записатися на консультацію до кардіолога. Лікар огляне пацієнта та призначить необхідні лабораторні та інструментальні дослідження для коректного встановлення діагнозу та визначення ефективного лікування. У складних випадках пацієнт може потребувати хірургічного втручання.

Не варто займатися самолікуванням! Запишіться на прийом до нашого кардіолога та отримайте кваліфіковану допомогу в лікуванні тахікардії.

 

Температура неясного генезу Тривала слабкість, розбитість, нестача сил Ревматоїдний артрит Хвороби травлення Алергія Ішемічна хвороба серця Гіпертонія Кардіоміопатія Фібриляція передсердь Тахікардія Синусова брадикардія Екстрасистолія Серцева недостатність Склеродермія Юнацький ревматоїдний артрит Феномен Рейно Системна червона вовчанка Системні васкуліти Оніміння різних частин тіла Стани після інсульту Мігрень Запаморочення Міастенія Судоми Невралгії, лицьовий біль Вегетативні розлади Полінейропатія Наслідки ЧМТ Грижі міжхребцевих дисків Дисциркуляторна енцефалопатія Варикоз Тромбоз та тромбофлебіт Біль та судоми у ногах Невротичні розлади у дітей Затримка або відхилення розвитку Дисплазія кульшових суглобів М’язова кривошия Рахіт Асиметрія черепа, голови чи обличчя у дітей Різна довжина ніг у дітей Деформація грудної клітини у дітей Обмежене відведення стегон у дітей Кульгавість у дітей Біль у спині чи кінцівках у дітей Ураження ЦНС у дітей Головний біль у дітей
Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка