Меню
Єдиний колл-центр 044 360 70 50
пн-пт: з 8 до 22
сб-нд: з 8 до 20
ЗАПИСАТИСЬ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ

Невралгії, лицьовий біль

 1. IVR
 2. Захворювання
 3. Невралгії, лицьовий біль

Невралгія трійчастого нерва – це патологія, для якої характерні короткочасні періодичні болі у вигляді поколювань в області обличчя. Трійчастий нерв представляє собою множинні волокна, які є майже по всьому обличчі.

Симптоми та причини виникнення

Невралгія проявляється у вигляді гострого та колючого болю з однієї сторони обличчя. При виникненні захворювання можуть виникати неприємні відчуття, схожі на зубний біль або відчуття сіпання. Проявляються вони спонтанно або при подразненні гілок нерва. Больовий приступ короткочасний та може повторюватись через короткий проміжок часу.

Головні симптоми невралгії:

 • біль в області обличчя, поколювання;
 • головний біль;
 • запаморочення;
 • безсоння та тривожність.

Невралгію поділяють на два види болю:

 1. гострі, стріляючі;
 2. ниючі, пульсуючі.

Основні причини виникнення невралгії:

 • перенесений вірус герпесу;
 • операційного втручання на обличчі;
 • переохолодження;
 • травматичне видалення зубів;
 • ріст пухлин.

Все це призводить до подразнення та здавлення трійчастого нерва та виникає внаслідок основного захворювання.

Діагностика та лікування

Невралгія потребує обов’язкового огляду лікаря-невролога, який встановлює причину виникненням хвороби та досліджує її симптоми. Для проведення діагностики застосовується апаратна методика у вигляді МРТ, УЗД та судинних програм. При необхідності додаткової діагностики призначається консультація інших спеціалістів.

В процесі лікування усувається причина виникнення захворювання та знімається больовий синдром. Сучасним методом лікування вважається застосування протиепілептичних засобів. Для покращення повноцінного функціонування нерву можуть призначатися антиоксиданти та препарати, які поповнюють нервову тканину киснем, а також вітаміни групи В.

Консультація невролога

Для вчасної діагностики захворювання, його профілактики та правильного лікування потрібна професійна консультація лікаря-невролога. Під час обстеження до уваги беруться навіть незначні скарги та найменші відхилення, а також враховується спадковість, вік та результати аналізів. Важливе значення під час підбору медикаментів мають висновки кардіолога, ревматолога, фізіотерапевта та ортопеда. Після ретельного дослідження призначається індивідуальне лікування з урахуванням всіх особливостей захворювання.

 

Алергія Асиметрія черепа, голови чи обличчя у дітей Біль та судоми у ногах Біль у спині чи кінцівках у дітей Варикоз Вегетативні розлади Гіпертонія Температура неясного генезу Тривала слабкість, розбитість, нестача сил Ревматоїдний артрит Хвороби травлення Ішемічна хвороба серця Кардіоміопатія Тахікардія Синусова брадикардія Екстрасистолія Фібриляція передсердь Серцева недостатність Склеродермія Феномен Рейно Системна червона вовчанка Юнацький ревматоїдний артрит Системні васкуліти Оніміння різних частин тіла Стани після інсульту Дисциркуляторна енцефалопатія Мігрень Запаморочення Міастенія Судоми Невралгії, лицьовий біль Деформація грудної клітини у дітей Полінейропатія Наслідки ЧМТ Дисплазія кульшових суглобів Головний біль у дітей Грижі міжхребцевих дисків Тромбоз та тромбофлебіт Невротичні розлади у дітей Затримка або відхилення розвитку М’язова кривошия Рахіт Різна довжина ніг у дітей Обмежене відведення стегон у дітей Кульгавість у дітей Ураження ЦНС у дітей
Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка