Меню
Єдиний колл-центр 044 360 70 50
пн-пт: з 8 до 22
сб-нд: з 8 до 20
ЗАПИСАТИСЬ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ

Юнацький ревматоїдний артрит

  1. IVR
  2. Захворювання
  3. Юнацький ревматоїдний артрит

Юнацький ревматоїдний артрит: причини, симптоми, лікування

Юнацький або ювенільний ревматоїдний артрит зустрічається у кожного тисячного маленького пацієнта лікаря-ревматолога. Перебіг захворювання досить жорстокий, тому сім’я та хворий важко переживають перші курси лікування. Попередити розвиток хвороби не можна, проте вберегти дітей від тяжкої участі допоможе консультація лікаря-професіонала.

Причини розвитку артриту у дітей

Юнацький артрит має спадковий характер. Зазвичай від захворювання страждають декілька поколінь однієї статі. Причина розвитку хвороби криється в неправильній роботі аутоімунної системи. Організм сприймає власні клітини хвороботворними і починає атакувати їх у відповідь.

Зупинити цей процес без лікування неможливо, оскільки він має незворотний характер. Як наслідок, тканини та суглоби руйнуються, що викликає больові відчуття та дискомфорт. Позбавитись від неприємних наслідків можна тільки з допомогою ревматолога.

Симптоми розвитку захворювання

Артрит руйнує тканини та суглоби, тому більшість пацієнтів скаржиться на біль у пальцях, ногах, зап’ястях, ліктях та інших частинах тіла. Ранковий підйом може стати справжнім досягненням, оскільки розігрівання суглобів займає чимало часу. До списку поширених симптомів також відносять:

  • симетричне поширення больових відчуттів;
  • ниючий характер болю;
  • поява скутості в руках;
  • підвищення температури тіла;
  • утворення перекачувальних вузликів.

Хворі на ревматоїдний артрит можуть сплутати його з інфекційними захворюваннями. У тому випадку, коли причин для потрапляння інфекції немає, варто звернутися за допомогою до лікаря-ревматолога.

Лікування юнацького артриту

Лікар-ревматолог призначає курс лікування, який направлений на зменшення больових відчуттів та зниження інтенсивності протікання аутоімунних процесів. З цією метою призначаються імунодепресанти. Ліки м'яко пригнічують роботу імунної системи для того, щоб зменшити відчуття дискомфорту.

Регулярне відвідування спеціаліста та чітке виконання рекомендацій лікаря допоможе позбавитися від болю у кінцівках та суглобах. Гальмування розвитку хвороби дозволяє хворому повернутися до звичного ритму життя. Консультація ревматолога – перший крок на шляху до позбавлення від хвороби.

Алергія Асиметрія черепа, голови чи обличчя у дітей Біль та судоми у ногах Біль у спині чи кінцівках у дітей Варикоз Вегетативні розлади Гіпертонія Температура неясного генезу Тривала слабкість, розбитість, нестача сил Ревматоїдний артрит Хвороби травлення Ішемічна хвороба серця Кардіоміопатія Тахікардія Синусова брадикардія Екстрасистолія Фібриляція передсердь Серцева недостатність Склеродермія Феномен Рейно Системна червона вовчанка Юнацький ревматоїдний артрит Системні васкуліти Оніміння різних частин тіла Стани після інсульту Дисциркуляторна енцефалопатія Мігрень Запаморочення Міастенія Судоми Невралгії, лицьовий біль Деформація грудної клітини у дітей Полінейропатія Наслідки ЧМТ Дисплазія кульшових суглобів Головний біль у дітей Грижі міжхребцевих дисків Тромбоз та тромбофлебіт Невротичні розлади у дітей Затримка або відхилення розвитку М’язова кривошия Рахіт Різна довжина ніг у дітей Обмежене відведення стегон у дітей Кульгавість у дітей Ураження ЦНС у дітей
Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка