Меню
Єдиний колл-центр 044 360 70 50
пн-пт: з 8 до 22
сб-нд: з 8 до 20
ЗАПИСАТИСЬ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ

Запаморочення

 1. IVR
 2. Захворювання
 3. Запаморочення

Головокружіння – це відчуття невпевненого положення тіла в просторі, яке призводить до втрати рівноваги. Під час запаморочення відбувається уявний рух навколишніх предметів  або й самого тіла та відчуття слабкості. Запаморочення може бути симптомом різних захворювань людини, тому на це потрібно звертати особливу увагу.

Симптоми та причини виникнення

Кожна людина може мати різні симптоми запаморочення. Симптоми з’являтися періодично, або мати хронічну форму. Найбільш поширеними серед них є:

 • відчуття неконтрольованого руху тіла в просторі;
 • неможливість тримати рівновагу;
 • відчуття страху та нудоти;
 • хитка та невпевнена хода;
 • блідість шкіри обличчя;
 • потемніння в очах;
 • шум у вухах;
 • непритомність.

Найпоширенішою причиною виникнення головокружіння та запаморочення являється порушення роботи вестибулярного апарату. Симптоми можуть виникати через прийом певних лікарських засобів, аритмію, анемію, захворювання шийного відділу хребта, стреси, недосипання, перевтому, низький рівень глюкози в крові та підвищений артеріальний тиск.

Діагностика та лікування

При зверненні пацієнта зі скаргами на головокружіння та запаморочення може проводитися суб’єктивне та об’єктивне обстеження. Це дає можливість чітко зрозуміти характер симптомів та причину їх виникнення. В залежності від складності ситуації можуть проводитися допоміжні дослідження у вигляді аудіограми, вестибулярних тестів, нейровізуалізації та інші методи діагностики.

Після проведення повного обстеження та визначення діагнозу призначається лікування. Для кожного пацієнта методи лікування різні та можуть включати в себе:

 • нейроседативний масаж;
 • голко-рефлексотерапія;
 • спеціальні тренінги;
 • релаксаційно-дихальна саморегуляція;
 • вестибулярна гімнастика.

При різкому головокружінні рекомендується сісти та забезпечити собі вільне дихання. Не потрібно допускати різких рухів, які можуть погіршити становище. Холодний компрес та доступ до потоку свіжого повітря допоможуть покращити самопочуття та пришвидшити відновлення сил.

Консультація невролога

При виникненні симптомів головокружіння та запаморочення слід обов’язково звернутися до лікаря-невролога. Фахівець проведе комплексне обстеження та призначить правильне лікування, що дозволить запобігти можливим ускладненням.

 

Температура неясного генезу Тривала слабкість, розбитість, нестача сил Ревматоїдний артрит Хвороби травлення Алергія Ішемічна хвороба серця Гіпертонія Кардіоміопатія Фібриляція передсердь Тахікардія Синусова брадикардія Екстрасистолія Серцева недостатність Склеродермія Юнацький ревматоїдний артрит Феномен Рейно Системна червона вовчанка Системні васкуліти Оніміння різних частин тіла Стани після інсульту Мігрень Запаморочення Міастенія Судоми Невралгії, лицьовий біль Вегетативні розлади Полінейропатія Наслідки ЧМТ Грижі міжхребцевих дисків Дисциркуляторна енцефалопатія Варикоз Тромбоз та тромбофлебіт Біль та судоми у ногах Невротичні розлади у дітей Затримка або відхилення розвитку Дисплазія кульшових суглобів М’язова кривошия Рахіт Асиметрія черепа, голови чи обличчя у дітей Різна довжина ніг у дітей Деформація грудної клітини у дітей Обмежене відведення стегон у дітей Кульгавість у дітей Біль у спині чи кінцівках у дітей Ураження ЦНС у дітей Головний біль у дітей
Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка