Меню
Єдиний колл-центр 044 360 70 50
пн-пт: з 8 до 22
сб-нд: з 8 до 20
ЗАПИСАТИСЬ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ

Запаморочення

 1. IVR
 2. Захворювання
 3. Запаморочення

Головокружіння – це відчуття невпевненого положення тіла в просторі, яке призводить до втрати рівноваги. Під час запаморочення відбувається уявний рух навколишніх предметів  або й самого тіла та відчуття слабкості. Запаморочення може бути симптомом різних захворювань людини, тому на це потрібно звертати особливу увагу.

Симптоми та причини виникнення

Кожна людина може мати різні симптоми запаморочення. Симптоми з’являтися періодично, або мати хронічну форму. Найбільш поширеними серед них є:

 • відчуття неконтрольованого руху тіла в просторі;
 • неможливість тримати рівновагу;
 • відчуття страху та нудоти;
 • хитка та невпевнена хода;
 • блідість шкіри обличчя;
 • потемніння в очах;
 • шум у вухах;
 • непритомність.

Найпоширенішою причиною виникнення головокружіння та запаморочення являється порушення роботи вестибулярного апарату. Симптоми можуть виникати через прийом певних лікарських засобів, аритмію, анемію, захворювання шийного відділу хребта, стреси, недосипання, перевтому, низький рівень глюкози в крові та підвищений артеріальний тиск.

Діагностика та лікування

При зверненні пацієнта зі скаргами на головокружіння та запаморочення може проводитися суб’єктивне та об’єктивне обстеження. Це дає можливість чітко зрозуміти характер симптомів та причину їх виникнення. В залежності від складності ситуації можуть проводитися допоміжні дослідження у вигляді аудіограми, вестибулярних тестів, нейровізуалізації та інші методи діагностики.

Після проведення повного обстеження та визначення діагнозу призначається лікування. Для кожного пацієнта методи лікування різні та можуть включати в себе:

 • нейроседативний масаж;
 • голко-рефлексотерапія;
 • спеціальні тренінги;
 • релаксаційно-дихальна саморегуляція;
 • вестибулярна гімнастика.

При різкому головокружінні рекомендується сісти та забезпечити собі вільне дихання. Не потрібно допускати різких рухів, які можуть погіршити становище. Холодний компрес та доступ до потоку свіжого повітря допоможуть покращити самопочуття та пришвидшити відновлення сил.

Консультація невролога

При виникненні симптомів головокружіння та запаморочення слід обов’язково звернутися до лікаря-невролога. Фахівець проведе комплексне обстеження та призначить правильне лікування, що дозволить запобігти можливим ускладненням.

 

Алергія Асиметрія черепа, голови чи обличчя у дітей Біль та судоми у ногах Біль у спині чи кінцівках у дітей Варикоз Вегетативні розлади Гіпертонія Температура неясного генезу Тривала слабкість, розбитість, нестача сил Ревматоїдний артрит Хвороби травлення Ішемічна хвороба серця Кардіоміопатія Тахікардія Синусова брадикардія Екстрасистолія Фібриляція передсердь Серцева недостатність Склеродермія Феномен Рейно Системна червона вовчанка Юнацький ревматоїдний артрит Системні васкуліти Оніміння різних частин тіла Стани після інсульту Дисциркуляторна енцефалопатія Мігрень Запаморочення Міастенія Судоми Невралгії, лицьовий біль Деформація грудної клітини у дітей Полінейропатія Наслідки ЧМТ Дисплазія кульшових суглобів Головний біль у дітей Грижі міжхребцевих дисків Тромбоз та тромбофлебіт Невротичні розлади у дітей Затримка або відхилення розвитку М’язова кривошия Рахіт Різна довжина ніг у дітей Обмежене відведення стегон у дітей Кульгавість у дітей Ураження ЦНС у дітей
Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка