Меню
Єдиний колл-центр 044 360 70 50
пн-пт: з 8 до 22
сб-нд: з 8 до 20
ЗАПИСАТИСЬ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ

Затримка або відхилення розвитку

  1. IVR
  2. Захворювання
  3. Затримка або відхилення розвитку

Помітити затримку або відхилення розвитку малюка до 3 років дуже важко, оскільки діти цього віку розвиваються відповідно до свого темпу. Однак своєчасна консультація терапевта (а згодом і невролога) допоможе виявити проблему та позбавитися від неприємних наслідків.

Варто зазначити, що звернення до лікаря на самому початку виявлення затримки або відхилення розвитку позначиться на ефективності терапії. Чим раніше буде надано лікування, тим вища ймовірність того, що корекція принесе бажаний результат. Відповідальне ставлення та своєчасне визначення порушень допоможе позбавитися від наслідків.

Причини затримки та відхилення розвитку

Затримка та відхилення розвитку виникають внаслідок біологічних факторів. Інакше кажучи, малюк може повільно розвиватися, оскільки у нього є недіагностовані захворювання центральної нервової системи або інші хронічні захворювання. Також до уповільнення розвитку можуть призвести:

  • черепно-мозкові травми;
  • тривала тяжка хвороба;
  • несприятлива ситуація в сім'ї.

Несприятливі умови виховання – причина порушень з боку психологічного здоров'я. У таких випадках консультація лікаря допоможе виявити проблемні ситуації та надасть змогу уникати їх.

Симптоми затримки та відхилення розвитку

Звернутися за допомогою до лікаря варто у тих випадках, коли дитина не може виконувати звичайні дії (сидіти, стояти, ходити) у той час, коли однолітки вже мають змогу проявляти свою самостійність. Крім цього, сигналом про затримку розвитку можуть стати й інші симптоми:

  • затримка мовлення (дитина не може скласти речення);
  • часті та різкі зміни настрою;
  • відсутність самостійності та повна залежність від батьків;
  • порушення координації рухів.

Помітивши перші симптоми, потрібно негайно звернутись за допомогою, оскільки прийом лікаря допоможе знайти вихід із ситуації.

Лікування затримки та відхилень розвитку

Лікар-невролог збирає анамнез та проводить діагностику захворювання. Скарги батьків маленького пацієнта та його реакція на запитання спеціаліста допомагають виявити причини захворювання. В залежності від тяжкості хвороби лікар додатково призначає консультацію інших спеціалістів (логопед, терапевт, психолог). Після проведення досліджень і вивчення результатів невролог призначає курс корекції розвитку малюка.

 

Температура неясного генезу Тривала слабкість, розбитість, нестача сил Ревматоїдний артрит Хвороби травлення Алергія Ішемічна хвороба серця Гіпертонія Кардіоміопатія Фібриляція передсердь Тахікардія Синусова брадикардія Екстрасистолія Серцева недостатність Склеродермія Юнацький ревматоїдний артрит Феномен Рейно Системна червона вовчанка Системні васкуліти Оніміння різних частин тіла Стани після інсульту Мігрень Запаморочення Міастенія Судоми Невралгії, лицьовий біль Вегетативні розлади Полінейропатія Наслідки ЧМТ Грижі міжхребцевих дисків Дисциркуляторна енцефалопатія Варикоз Тромбоз та тромбофлебіт Біль та судоми у ногах Невротичні розлади у дітей Затримка або відхилення розвитку Дисплазія кульшових суглобів М’язова кривошия Рахіт Асиметрія черепа, голови чи обличчя у дітей Різна довжина ніг у дітей Деформація грудної клітини у дітей Обмежене відведення стегон у дітей Кульгавість у дітей Біль у спині чи кінцівках у дітей Ураження ЦНС у дітей Головний біль у дітей
Чи була ця інформація вам корисна?
Оцініть інформацію на сторінці, нам важлива ваша думка